Nov 15 | Idag | Nov 17 |
Liveresultat | Kommande | Avslutade |
Fotboll Internationellt EM - Kval - Grupp C | Stat | |
20:45 | Tyskland | 4-0 |
(ft) | Vitryssland | |
20:45 | Nordirland | 0-0 |
(ft) | Nederländerna | |
Fotboll Internationellt EM - Kval - Grupp E | Stat | |
18:00 | Azerbajdzjan | 0-2 |
(ft) | Wales | |
20:45 | Kroatien | 3-1 |
(ft) | Slovakien | |
Fotboll Internationellt EM - Kval - Grupp G | Stat | |
20:45 | Israel | 1-2 |
(ft) | Polen | |
20:45 | Österrike | 2-1 |
(ft) | Makedonien | |
18:00 | Slovenien | 1-0 |
(ft) | Lettland | |
Fotboll Internationellt EM - Kval - Grupp I | Stat | |
18:00 | Ryssland | 1-4 |
(ft) | Belgien | |
18:00 | San Marino | 1-3 |
(ft) | Kazakstan | |
15:00 | Cypern | 1-2 |
(ft) | Skottland | |
Fotboll Internationellt African Cup of Nations - Qualifying Group K | Stat | |
14:00 | Madagaskar | 1-0 |
(ft) | Etiopien | |
20:00 | Elfenbenskusten | 1-0 |
(ft) | Niger | |
Fotboll Internationellt Nations League A - Grupp A | Stat | |
01:00 | USA | 4-1 |
(ft) | Kanada | |
Fotboll Internationellt Nations League A - Grupp B | Stat | |
03:00 | Panama | 0-3 |
(ft) | Mexiko | |
Fotboll Internationellt Nations League B - Grupp B | ||
Fotboll Internationellt Nations League B - Grupp C | Stat | |
01:00 | Antigua & Barbuda | 0-2 |
(ft) | Jamaica | |
02:00 | Guyana | 4-2 |
(ft) | Aruba | |
Fotboll Internationellt Nations League B - Grupp D | Stat | |
01:30 | Suriname | 4-0 |
(ft) | Dominica | |
Fotboll Internationellt Nations League C - Grupp A | Stat | |
21:00 | Saint Martin | 1-0 |
(ft) | Barbados | |
Tennis Internationellt ATP Tour - Nitto ATP World Tour Finals | ||
15:15 | Stefanos Tsitsipas | 2-0 |
(ft) | Roger Federer | |
21:05 | Dominic Thiem | 2-0 |
(ft) | Alexander Zverev | |
Rugby Union Internationellt European Champions Cup - Pool - 1 | ||
16:15 | Leinster | 33-19 |
(ft) | Benetton Treviso | |
Rugby Union Internationellt European Champions Cup - Pool - 2 | ||
14:00 | Glasgow Warriors | 13-7 |
(ft) | Sale Sharks | |
16:15 | Stade Rochelais | 12-31 |
(ft) | Exeter Chiefs | |
Rugby Union Internationellt European Champions Cup - Pool - 3 | ||
18:30 | ASM Clermont | 53-21 |
(ft) | Harlequins | |
14:00 | Bath Rugby | 16-17 |
(ft) | Ulster Rugby | |
Rugby Union Internationellt European Champions Cup - Pool - 4 | ||
18:30 | Ospreys | 13-32 |
(ft) | Munster | |
E-Sporter Internationellt ESL Pro League Americas Group A | ||
06:15 | DETONA Gaming CSGO | 1-2 |
(ft) | ATK CS:GO | |
02:25 | Team Envy | 1-2 |
(ft) | Team Singularity | |
E-Sporter Internationellt ESL Pro League Europe Group B | ||
22:00 | Fnatic | 2-1 |
(ft) | HellRaisers | |
18:25 | Faze Clan | 2-0 |
(ft) | Vitality |