Okt 15 | Idag | Okt 17 |
Liveresultat | Kommande | Avslutade |
Fotboll Internationellt Landskamper | Stat | |
03:30 | Peru | 1-1 |
(ft) | Uruguay | |
Fotboll Internationellt Nations League A - Grupp A | Stat | |
01:35 | Kanada | 2-0 |
(ft) | USA | |
Fotboll Internationellt Nations League A - Grupp B | Stat | |
03:35 | Mexiko | 3-1 |
(ft) | Panama | |
Fotboll Internationellt Nations League B - Grupp B | Stat | |
01:15 | Dominikanska Republiken | 0-0 |
(ft) | Montserrat | |
Fotboll Internationellt Nations League B - Grupp C | Stat | |
01:00 | Aruba | 0-6 |
(ft) | Jamaica | |
Fotboll Internationellt Nations League C - Grupp A | Stat | |
01:30 | Caymanöarna | 1-0 |
(ft) | Saint Martin | |
Fotboll Internationellt Nations League C - Grupp C | Stat | |
02:00 | Anguilla | 2-3 |
(ft) | Puerto Rico | |
Ishockey Internationellt Champions Hockey League - Grupp A | Stat | |
18:00 | Tappara | 7-3 |
(ft) | Frisk Asker Elite | |
Ishockey Internationellt Champions Hockey League - Grupp C | Stat | |
19:30 | Bili Tygri Liberec | 2-3 |
(ft) | Augsburger Panther | |
Ishockey Internationellt Champions Hockey League - Grupp G | Stat | |
19:45 | HC Ambri-Piotta | 4-3 |
(ft) | HC 05 Banska Bystrica | |
Ishockey Internationellt Champions Hockey League - Grupp H | Stat | |
17:00 | Mountfield HK | 7-1 |
(ft) | Moser Medical Graz99ers | |
Basket Internationellt Eurocup - Grupp A | Stat | |
18:30 | Maccabi Rishon Lezion | 77-72 |
(ft) | Monaco | |
19:00 | ratiopharm Ulm | 67-70 |
(ft) | Promitheas Patras | |
Basket Internationellt Eurocup - Grupp B | Stat | |
18:30 | Lokomotiv Kuban | 86-75 |
(ft) | Limoges | |
Basket Internationellt Eurocup - Grupp C | Stat | |
20:45 | FIATC Joventut | 85-82 |
(ft) | Darüşşafaka Tekfen | |
20:45 | Basket Brescia Leonessa | 78-71 |
(ft) | KK Cedevita Olimpija | |
20:45 | Nanterre | 92-94 |
(ft) | Unics | |
Basket Internationellt Eurocup - Grupp D | Stat | |
19:45 | Buducnost Voli Podgorica | 59-62 |
(ft) | Asseco Gdynia | |
19:30 | Dolomiti Energia Trento | 91-81 |
(ft) | EWE Baskets Oldenburg | |
E-Sporter Internationellt ESL Pro League Asia East Asian Group | ||
14:15 | TYLOO CS:GO | 2-0 |
(ft) | Vici Gaming | |
12:00 | MVP PK CsGo | 0-2 |
(ft) | Invictus Gaming | |
E-Sporter Internationellt ESL Pro League Europe Group C | ||
18:25 | Astralis | 2-0 |
(ft) | Fnatic | |
22:00 | Nord | 2-1 |
(ft) | Aristocracy CS:GO | |
E-Sporter Internationellt ESL Pro League Americas Group C | ||
02:25 | Renegades | |
(c) | Ghost Gaming CS:GO | |
06:15 | Team Liquid CS:GO | |
(c) | ex-Luminosity | |
06:00 | Team Liquid CS:GO | 2-1 |
(ft) | Team Singularity | |
02:25 | Renegades | 2-0 |
(ft) | ATK CS:GO | |
E-Sporter Internationellt ESL India Premiership Fall Masters League Phase 2 | ||
16:30 | King Panda Dota | 0-1 |
(ft) | Trigon |