Apr 16 | Idag | Apr 18 |
Liveresultat | Kommande | Avslutade |
Fotboll Internationellt Champions League - Kvartsfinaler | Stat | |
21:00 | Manchester City | 4-5str |
(ft) | Real Madrid | |
21:00 | FC Bayern München | 1-0 |
(ft) | Arsenal | |
Fotboll England National League | Stat | |
20:45 | Gateshead FC | 0-1 |
(ft) | Aldershot Town | |
Fotboll Norge Eliteserien | Stat | |
18:00 | Molde | 1-2 |
(ft) | Odd | |
18:00 | Brann | 1-0 |
(ft) | HamKam | |
Fotboll Argentina Copa Argentina | Stat | |
20:45 | Tigre | 5-6str |
(ft) | Chacarita Juniors | |
Fotboll Argentina Nacional B - Zona B | Stat | |
21:40 | Almirante Brown | 0-3 |
(ft) | Estudiantes Río Cuarto | |
Fotboll Colombia Primera A - Apertura | Stat | |
01:10 | Jaguares de Córdoba | 1-1 |
(ft) | Deportivo Cali | |
03:20 | Once Caldas | 0-1 |
(ft) | Santa Fe | |
23:00 | Águilas Doradas | 4-0 |
(ft) | Alianza Petrolera | |
Fotboll Costa Rica Torneo Clausura | Stat | |
04:00 | Deportivo Saprissa | 2-2 |
(ft) | Municipal Liberia | |
23:00 | Puntarenas | 0-0 |
(ft) | Pérez Zeledón | |
23:00 | Guanacasteca | 0-1 |
(ft) | San Carlos | |
Fotboll Ecuador Primera División - 1ra. Etapa | Stat | |
23:30 | Cumbayá | 0-0 |
(ft) | Libertad de Loja | |
Fotboll Paraguay Primera División Apertura | ||
Fotboll Chile Primera División Nacional | Stat | |
21:30 | Palestino | 2-0 |
(ft) | Huachipato | |
Fotboll Japan YBC Levain Cup | Stat | |
11:30 | Vanraure | 1-2ot |
(ft) | Kashima Antlers | |
11:00 | Grulla Morioka | 0-1 |
(ft) | Cerezo Osaka | |
12:00 | Azul Claro Numazu | 1-3 |
(ft) | Hokkaido Consadole Sapporo | |
12:00 | Giravanz Kitakyushu | 1-2 |
(ft) | Machida | |
12:00 | Imabari | 1-2ot |
(ft) | Vissel Kobe | |
12:00 | Kagoshima Utd | 0-1 |
(ft) | Verdy | |
12:00 | V-Varen Nagasaki | 1-0 |
(ft) | Iwata | |
12:00 | Omiya Ardija | 0-2 |
(ft) | Nagoya Grampus | |
12:00 | YSCC | 0-4 |
(ft) | FC Tokyo | |
12:00 | Yamaga | 3-5str |
(ft) | Avispa Fukuoka | |
12:00 | Iwaki | 0-2 |
(ft) | Albirex Niigata | |
Fotboll Kroatien HTPrva Liga | Stat | |
17:00 | Dinamo Zagreb | 2-1 |
(ft) | NK Varazdin | |
Fotboll Peru Segunda División | Stat | |
22:00 | Pirata FC | 0-2 |
(ft) | San Marcos | |
Fotboll Portugal Taça de Portugal | Stat | |
21:15 | FC Porto | 3-1 |
(ft) | Vitória Guimarães | |
Fotboll Skottland Premiership League | Stat | |
21:00 | Dundee FC | 0-0 |
(ft) | Glasgow Rangers | |
Fotboll Ukraina Liga Pari-Match | Stat | |
14:30 | FC Minaj | 1-3 |
(ft) | FC Dynamo Kyiv | |
17:00 | PFC Olexandria | 2-2 |
(ft) | FC Obolon-Brovar | |
Fotboll Uruguay Primera División Apertura | Stat | |
01:30 | Miramar Misiones | 1-2 |
(ft) | Club Nacional | |
Fotboll Brasilien Série A | Stat | |
02:30 | Bahia | 2-1 |
(ft) | Fluminense | |
22:00 | Cuiabá | |
(pp) | Vitória | |
Fotboll Sydafrika Premier League | Stat | |
19:30 | SuperSport United | 1-1 |
(ft) | Polokwane City | |
19:30 | Sekhukhune United | 1-1 |
(ft) | Stellenbosch FC | |
Fotboll Bulgarien Bulgarian Cup | Stat | |
18:00 | CSKA Sofia | 0-1 |
(ft) | Botev Plovdiv | |
Fotboll Iran Persian Gulf League | Stat | |
15:00 | Sepahan | 1-0 |
(ft) | Zob Ahan | |
Fotboll Internationellt AFC Champion League - Semifinaler | Stat | |
18:00 | Al Ain | 4-2 |
(ft) | Al-Hilal | |
12:00 | Ulsan Hyundai Horang-i | 1-0 |
(ft) | Yokohama F. Marinos | |
Fotboll Honduras Liga Nacional - Clausura | Stat | |
23:30 | Marathón | 2-1 |
(ft) | C.D Olimpia | |
Fotboll England FA Women's Super League | ||
20:00 | Chelsea Women | 3-0 |
(ft) | Aston Villa Women | |
Fotboll Argentina Copa de la Liga Profesional | Stat | |
00:30 | Belgrano | 0-4 |
(ft) | Racing Club | |
00:30 | Defensa y Justicia | 1-0 |
(ft) | Newell's Old Boys | |
00:30 | Boca Juniors | 1-0 |
(ft) | Godoy Cruz | |
00:30 | Lanús | 1-2 |
(ft) | Estudiantes de La Plata | |
Fotboll Mexiko Liga de Expansión - Clausura Play In | ||
Ishockey Sverige SHL-slutspel | ||
Ishockey Sverige Slutspelsserien | ||
19:00 | Brynäs IF | 6-2 |
(ft) | Djurgårdens IF | |
Ishockey USA NHL | Stat | |
01:30 | Florida Panthers | 5-2 |
(ft) | Toronto Maple Leafs | |
01:00 | Columbus Blue Jackets | 6-3 |
(ft) | Carolina Hurricanes | |
01:00 | Montreal Canadiens | 4-5str |
(ft) | Detroit Red Wings | |
01:00 | Boston Bruins | 1-3 |
(ft) | Ottawa Senators | |
01:00 | Philadelphia Flyers | 1-2 |
(ft) | Washington Capitals | |
02:00 | Winnipeg Jets | 4-3 |
(ft) | Seattle Kraken | |
04:00 | Vegas Golden Knights | 3-1 |
(ft) | Chicago Blackhawks | |
04:00 | Vancouver Canucks | 4-1 |
(ft) | Calgary Flames | |
Ishockey Tjeckien Extraliga - Slutspel | Stat | |
18:00 | HC Dynamo Pardubice | 6-3 |
(ft) | HC Oceláři Třinec | |
Ishockey Norge Fjordkraft-ligaen - Slutspel | Stat | |
19:00 | Vålerenga Ishockey Elite | 5-2 |
(ft) | Storhamar Elite | |
Ishockey Tyskland DEL - Slutspel | ||
19:30 | Pinguins Bremerhaven | 4-2 |
(ft) | Eisbären Berlin | |
Basket Sverige Basketligan - Slutspel | Stat | |
19:04 | Jämtland Basket | 66-83 |
(ft) | Borås Basket | |
Basket Sverige Basketligan Damer - Slutspel | Stat | |
19:00 | Luleå Basket | 72-88 |
(ft) | Norrköping Dolphins | |
Basket USA NBA - Slutspel | ||
01:30 | New Orleans Pelicans | 106-110 |
(ft) | L.A. Lakers | |
04:00 | Sacramento Kings | 118-94 |
(ft) | Golden State Warriors | |
Handboll Sverige Handbollsligan Dam - Slutspel | ||
19:00 | H 65 Höör | 30-27 |
(ft) | Skara HF | |
19:00 | Önnereds HK | 36-26 |
(ft) | Kristianstad HK | |
19:00 | Skuru IK | 32-25 |
(ft) | Skövde HF | |
Innebandy Sverige Svenska Superligan - Slutspel | Stat | |
18:30 | IBF Falun | 9-2 |
(ft) | Pixbo Wallenstam IBK | |
Innebandy Sverige Svenska Superligan Damer - Slutspel | Stat | |
18:30 | Pixbo Wallenstam IBK W | 6-5 |
(ft) | Rönnby Västerås IBK | |
Tennis Spanien ATP Tour - Barcelona Open | ||
13:05 | Jordan Thompson | 2-1 |
(ft) | Jaume Munar | |
12:15 | Marco Trungelliti | 2-0 |
(ft) | Nicolas Jarry | |
18:20 | Sebastian Ofner | 0-2 |
(ft) | Stefanos Tsitsipas | |
14:35 | Dusan Lajovic | 2-0 |
(ft) | Ugo Humbert | |
13:30 | Alexandre Muller | 0-2 |
(ft) | Casper Ruud | |
16:35 | Lorenzo Musetti | 0-2 |
(ft) | Roberto Carballes Baena | |
11:05 | Alejandro Davidovich Fokina | 1-0 |
(ppu) | Tomas Machac | |
16:10 | Alex De Minaur | 2-0 |
(ft) | Rafael Nadal | |
19:05 | Daniel Altmaier | 1-2 |
(ft) | Arthur Fils | |
16:15 | Fabian Marozsan | 1-0 |
(ft) | Luca Van Assche | |
11:05 | Andrea Vavassori | 1-2 |
(ft) | Roberto Bautista Agut | |
Tennis Tyskland ATP Tour - BMW Open - Munich | ||
11:05 | Rudolf Molleker | 1-2 |
(ft) | Jack Draper | |
13:40 | Alexander Zverev | 2-0 |
(ft) | Jurij Rodionov | |
Tennis Rumänien ATP Tour - Tiriac Open - Bucharest | ||
10:05 | Gregoire Barrere | 2-0 |
(ft) | Thanasi Kokkinakis | |
10:05 | Arthur Rinderknech | 0-2 |
(ft) | Alejandro Tabilo | |
Tennis Tyskland WTA Tour - Porsche Tennis Grand Prix - Stuttgart | ||
21:05 | Emma Raducanu | 2-0 |
(ft) | Angelique Kerber | |
15:25 | Liudmila Samsonova | 1-2 |
(ft) | Anastasia Potapova | |
12:30 | Ekaterina Alexandrova | 1-2 |
(ft) | Ons Jabeur | |
14:50 | Marta Kostyuk | 2-1 |
(ft) | Laura Siegemund | |
22:50 | Paula Badosa | 0-1 |
(ft) | Aryna Sabalenka | |
18:20 | Sachia Vickery | 1-2 |
(ft) | Coco Gauff |