Jul 10 | Idag | Jul 12 |
Liveresultat | Kommande | Avslutade |
Fotboll Internationellt EM - Finaler | ||
Fotboll Sverige Allsvenskan | Stat | |
15:00 | Hammarby | 0-0 |
(ft) | IK Sirius FK | |
15:00 | Falkenbergs FF | 0-1 |
(ft) | Östersunds FK | |
Fotboll Sverige Superettan | ||
17:30 | Jönköpings Södra | 0-1 |
(ft) | Degerfors IF | |
17:30 | Örgryte IS | 0-2 |
(ft) | GIF Sundsvall | |
Fotboll Sverige Damallsvenskan | Stat | |
15:00 | IK Uppsala Fotboll | 0-1 |
(ft) | Piteå IF | |
15:00 | Linköpings FC | 1-0 |
(ft) | Djurgårdens IF FF | |
15:00 | Vittsjö GIK | 3-3 |
(ft) | Kristianstads DFF | |
Fotboll Sverige Div 1 - Norra | Stat | |
14:00 | IK Frej Täby | 5-3 |
(ft) | Nyköpings BIS | |
14:00 | IFK Luleå | 3-2 |
(ft) | Karlslunds IF HFK | |
16:00 | Sandvikens IF | 2-1 |
(ft) | Sollentuna FK | |
13:00 | Vasalunds IF | 3-1 |
(ft) | Täby FK | |
13:00 | Örebro Syrianska IF | 2-2 |
(ft) | Gefle IF | |
14:00 | Team TG FF | 2-2 |
(ft) | IF Karlstad Fotboll | |
16:00 | IF Sylvia | 4-2 |
(ft) | IFK Berga | |
Fotboll Sverige Div 1 - Södra | Stat | |
15:00 | IFK Värnamo | 3-0 |
(ft) | Eskilsminne IF | |
15:00 | Motala AIF FK | 1-3 |
(ft) | Landskrona BoIS | |
15:00 | Skövde AIK | 1-3 |
(ft) | Lindome GIF | |
15:00 | Torns IF | 4-0 |
(ft) | Utsiktens BK | |
15:00 | FK Karlskrona | 0-6 |
(ft) | FC Linköping City | |
14:00 | Lunds BK | 3-1 |
(ft) | Tvååkers IF | |
15:00 | Oskarshamns AIK | 0-1 |
(ft) | FC Trollhättan | |
12:00 | Qviding FIF | 3-1 |
(ft) | Assyriska Turabdin IK | |
Fotboll Sverige Div 2 - Ö Götaland | Stat | |
14:00 | Asarums IF FK | |
Dalstorps IF | ||
Fotboll England Premier League | Stat | |
18:30 | Sheffield United | 3-0 |
(ft) | Chelsea | |
13:30 | Watford | 2-1 |
(ft) | Newcastle United | |
16:00 | Liverpool | 1-1 |
(ft) | Burnley | |
13:30 | Norwich City | 0-4 |
(ft) | West Ham United | |
21:00 | Brighton and Hove Albion | 0-5 |
(ft) | Manchester City | |
Fotboll England The Championship | Stat | |
16:00 | Middlesbrough | 1-3 |
(ft) | Bristol City | |
16:00 | Hull City | 0-1 |
(ft) | Millwall | |
16:00 | Queens Park Rangers | 0-3 |
(ft) | Sheffield Wednesday | |
16:00 | Blackburn Rovers | 1-1 |
(ft) | West Bromwich Albion | |
13:30 | Charlton Athletic | 0-1 |
(ft) | Reading | |
16:00 | Preston North End | 1-1 |
(ft) | Nottingham Forest | |
16:00 | Barnsley | 0-0 |
(ft) | Wigan Athletic | |
13:30 | Derby County | 1-3 |
(ft) | Brentford | |
Fotboll Italien Serie A | Stat | |
17:15 | Lazio | 1-2 |
(ft) | Sassuolo | |
21:45 | Juventus | 2-2 |
(ft) | Atalanta | |
19:30 | Brescia | 0-3 |
(ft) | AS Roma | |
Fotboll Spanien LaLiga | Stat | |
17:00 | Osasuna | 2-1 |
(ft) | Celta de Vigo | |
22:00 | Atlético Madrid | 1-0 |
(ft) | Real Betis | |
19:30 | Valladolid | 0-1 |
(ft) | FC Barcelona | |
Fotboll Spanien LaLiga2 | Stat | |
17:00 | Racing Santander | 1-0 |
(ft) | Huesca | |
21:45 | Cádiz | 0-1 |
(ft) | Fuenlabrada | |
19:30 | Las Palmas | 1-0 |
(ft) | Mirandés | |
Fotboll Tyskland DFB-Pokal | ||
Fotboll Tyskland 2.Bundesliga - Degradering | Stat | |
18:15 | FC Ingolstadt 04 | 3-1 |
(ft) | 1. FC Nürnberg | |
Fotboll Danmark NordicBet Liga | Stat | |
17:00 | Kolding IF | 0-2 |
(ft) | Hvidovre | |
14:00 | Nykøbing FC | 0-1 |
(ft) | HB Køge | |
Fotboll Danmark ALKA Superliga - European Playoffs | Stat | |
18:00 | Randers FC | 2-1 |
(ft) | OB | |
Fotboll Finland Veikkausliiga | Stat | |
16:00 | FC Inter Turku | 5-1 |
(ft) | Ilves Tampere | |
Fotboll Finland Ykkönen | Stat | |
15:30 | VPS | 1-0 |
(ft) | MyPa | |
16:00 | AC Kajaani | 1-1 |
(ft) | Gnistan | |
16:00 | KPV | 2-2 |
(ft) | EIF | |
15:00 | FC KTP | 0-0 |
(ft) | MuSa | |
16:00 | AC Oulu | 1-0 |
(ft) | SJK Akatemia | |
Fotboll Finland Naisten Liiga | Stat | |
14:00 | FC Honka Espoo W | 2-1 |
(ft) | Jyvaskyla Pallokerho W | |
15:00 | HJK Helsinki W | 3-1 |
(ft) | TPS Turku W | |
14:00 | Ilves Tampere W | 1-3 |
(ft) | KuPS W | |
13:00 | PK-35 W | 0-2 |
(ft) | Åland United W | |
Fotboll Norge Eliteserien | Stat | |
18:00 | Haugesund | 0-3 |
(ft) | Molde | |
20:30 | Rosenborg | 3-0 |
(ft) | Strømsgodset | |
18:00 | Stabæk | |
(c) | Haugesund | |
18:00 | Molde | |
(c) | Strømsgodset | |
18:00 | Sarpsborg 08 | |
(c) | Kristiansund | |
18:00 | Mjøndalen | |
(c) | Aalesund FK | |
Fotboll Norge Toppserien | Stat | |
14:00 | Lyn Fotball | 1-4 |
(ft) | Rosenborg Ballklub | |
14:00 | Arna-Bjørnar | 0-1 |
(ft) | Klepp | |
Fotboll Norge OBOS-Ligaen | ||
Fotboll Norge 2. division - 2 | Stat | |
16:00 | Notodden | 0-0 |
(ft) | Bærum | |
16:00 | Fram Larvik | 2-3 |
(ft) | Sotra | |
Fotboll Japan J-League Division 1 | Stat | |
12:00 | Oita Trinita | 1-1 |
(ft) | Vissel Kobe | |
12:00 | Kawasaki Frontale | 3-1 |
(ft) | Kashiwa Reysol | |
Fotboll Kroatien HTPrva Liga | Stat | |
21:05 | Osijek | 2-0 |
(ft) | Istra 1961 | |
18:55 | Inter Zapresic | 0-1 |
(ft) | HNK Rijeka | |
Fotboll Polen LOTTO Ekstraklasa - Championship round | ||
17:30 | Legia Warszawa | 2-0 |
(ft) | Cracovia Krakow | |
Fotboll Polen LOTTO Ekstraklasa - Nedflyttningsgrupp | Stat | |
15:00 | Arka Gdynia | 3-2 |
(ft) | LKS Lodz | |
20:00 | Wisla Krakow | 1-1 |
(ft) | Korona Kielce | |
Fotboll Portugal Primeira Liga | Stat | |
20:15 | Belenenses | 0-1 |
(ft) | Moreirense | |
Fotboll Ryssland Premiere League - Regular | Stat | |
19:30 | PFC Sochi | 1-0 |
(ft) | Spartak Moskva | |
15:00 | Arsenal Tula | 2-1 |
(ft) | FC Tambov | |
17:30 | FC Akhmat Grozny | 1-1 |
(ft) | Zenit St.Petersburg | |
Fotboll Schweiz Super League | Stat | |
20:30 | FC Basel | 3-2 |
(ft) | BSC Young Boys | |
Fotboll Schweiz Challenge League | Stat | |
20:30 | FC Aarau | 2-3 |
(ft) | FC Winterthur | |
18:15 | FC Chiasso | 2-4 |
(ft) | SC Kriens | |
Fotboll Slovakien Fortuna liga - Championship | Stat | |
18:00 | SK Slovan Bratislava | 0-0 |
(ft) | FC Spartak Trnava | |
18:00 | MFK Ruzomberok | 0-1 |
(ft) | FK DAC 1904 Dunajska Streda | |
18:00 | MSK Zilina | 5-0 |
(ft) | MFK Zemplin Michalovce | |
Fotboll Slovakien Fortuna liga - Degradering | Stat | |
18:00 | FK Pohronie Ziar nad Hronom | 1-0 |
(ft) | FK Senica | |
18:00 | FC ViOn Zlate Moravce | 1-0 |
(ft) | SKF Sered | |
18:00 | AS Trencin | 0-3 |
(ft) | FC Nitra | |
Fotboll Turkiet Süper Lig | Stat | |
20:00 | Göztepe | 1-3 |
(ft) | Gençlerbirligi | |
Fotboll Turkiet 1. Lig | Stat | |
19:00 | Balikesirspor | 2-0 |
(ft) | Eskisehirspor | |
Fotboll Ukraina Liga Pari-Match -Championship Round | Stat | |
16:00 | FC Kolos Kovalivka | 0-2 |
(ft) | FC Zorya Luhansk | |
Fotboll Ukraina Liga Pari-Match - Nedflyttningsgrupp | Stat | |
18:30 | SC Dnipro-1 | 3-2 |
(ft) | FC Lviv | |
Fotboll USA Major League Soccer | Stat | |
23:00 | New York Red Bulls | |
(c) | Houston Dynamo | |
Fotboll Österrike Erste Liga | Stat | |
14:30 | SC Austria Lustenau | 3-1 |
(ft) | SK Vorwarts Steyr | |
15:00 | FC Juniors OÖ | 1-2 |
(ft) | FC Dornbirn 1913 | |
Fotboll Rumänien Liga I - Relegation Group | Stat | |
16:30 | AFC Hermannstadt | 2-1 |
(ft) | FC Voluntari | |
14:00 | Viitorul Constanta | 5-0 |
(ft) | Academica Clinceni | |
Fotboll Bulgarien Parva Liga - Championship Group | ||
Fotboll Iran Persian Gulf League | Stat | |
18:00 | Padideh Khodrou | 1-1 |
(ft) | Saipa | |
18:30 | Sanat Naft | 1-1 |
(ft) | Nassaji | |
18:30 | Esteghlal | 0-0 |
(ft) | Tractor Sazi | |
18:15 | Sepahan | 1-1 |
(ft) | F.C. Pars Jonoubi Jam | |
18:30 | Paykan FC | 2-0 |
(ft) | Gol Gohar | |
Fotboll Sverige Elitettan - Damer | Stat | |
15:00 | Kvarnsvedens IK | 1-2 |
(ft) | Jitex Mölndal BK | |
14:00 | Lidköpings FK | 2-2 |
(ft) | Bollstanäs SK | |
15:00 | IFK Kalmar | 3-1 |
(ft) | IF Brommapojkarna | |
16:00 | AIK FF | 1-0 |
(ft) | Alingsås FC United | |
16:00 | Sunnanå SK | 0-2 |
(ft) | Älvsjö AIK FF | |
14:00 | Hammarby IF DFF | 8-0 |
(ft) | Sandvikens IF Dam | |
Fotboll Österrike tipp3-Bundesliga - European play-offs | Stat | |
17:00 | FK Austria Wien | 2-3 |
(ft) | TSV Hartberg | |
Fotboll USA MLS Back - Grupp B | Stat | |
03:07 | Seattle Sounders | 0-0 |
(ft) | SJ Earthquakes | |
Rugby League England Superleague | ||
19:30 | Toronto Wolfpack | |
(pp) | Salford Red Devils | |
Rugby League Australien NRL | ||
09:30 | Canberra Raiders | |
(c) | Brisbane Broncos | |
07:00 | Gold Coast Titans | |
(c) | Melbourne Storm | |
11:35 | South Sydney Rabbitohs | |
(c) | Wests Tigers | |
11:35 | Canberra Raiders | 14-20 |
(ft) | Melbourne Storm | |
09:30 | Brisbane Broncos | 26-8 |
(ft) | Canterbury Bulldogs | |
07:00 | Cronulla Sharks | 24-56 |
(ft) | Penrith Panthers | |
E-Sporter Internationellt NA LCS Summer | ||
23:00 | Cloud9 | 1-0 |
(ft) | Team SoloMid | |
22:00 | Evil Geniuses | 0-1 |
(ft) | Golden Guardians | |
03:40 | Immortals | 0-1 |
(ft) | Team Dignitas | |
04:30 | FlyQuest | 0-1 |
(ft) | 100 Thieves |