Apr 26 | Idag | Apr 28 |
Liveresultat | Kommande | Avslutade |
Fotboll Sverige Allsvenskan | ||
Fotboll Sverige Superettan | ||
17:00 | Örgryte IS | 2-2 |
(ft) | Östers IF | |
15:00 | Gefle IF | 2-2 |
(ft) | Sandvikens IF | |
15:00 | Landskrona BoIS | 1-0 |
(ft) | Utsiktens BK | |
15:00 | GIF Sundsvall | 1-1 |
(ft) | Varbergs BoIS FC | |
Fotboll Sverige Damallsvenskan | Stat | |
15:00 | BK Häcken FF | 3-1 |
(ft) | Piteå IF | |
15:00 | Djurgårdens IF FF | 2-0 |
(ft) | KIF Örebro DFF | |
15:00 | FC Rosengård | 3-0 |
(ft) | AIK FF | |
15:00 | Kristianstads DFF | 0-2 |
(ft) | Hammarby IF DFF | |
15:00 | IFK Norrköping FK W | 1-0 |
(ft) | Trelleborgs FF W | |
13:00 | IF Brommapojkarna | 4-0 |
(ft) | Vittsjö GIK | |
15:00 | Växjö DFF | 2-1 |
(ft) | Linköpings FC | |
Fotboll Sverige Div 1 - Norra | Stat | |
16:00 | FBK Karlstad | 0-3 |
(ft) | Karlbergs BK | |
16:00 | Hammarby TFF | 3-0 |
(ft) | Friska Viljor FC | |
16:00 | Vasalunds IF | 0-1 |
(ft) | IF Karlstad Fotboll | |
17:00 | Nordic United FC | 4-1 |
(ft) | IFK Stocksund | |
Fotboll Sverige Div 1 - Södra | Stat | |
16:00 | Ariana FC | 1-1 |
(ft) | Oskarshamns AIK | |
16:00 | Jönköpings Södra | 1-3 |
(ft) | FC Rosengård 1917 | |
16:00 | BK Olympic | 0-3 |
(ft) | Norrby IF | |
13:00 | Onsala BK | 2-2 |
(ft) | Falkenbergs FF | |
13:00 | Torns IF | 2-1 |
(ft) | Tvååkers IF | |
Fotboll Sverige Div 2 - Norrland | Stat | |
16:30 | Gottne IF | 1-0 |
(ft) | IFK Östersund | |
13:00 | IFK Luleå | 2-3 |
(ft) | Bergnäsets AIK | |
14:00 | Täfteå IK | 3-1 |
(ft) | Älgarna-Härnösand IF | |
13:00 | Umeå FC Akademi | 2-3 |
(ft) | Skellefteå FF | |
Fotboll Sverige Div 2 - S Svealand | Stat | |
13:00 | Syrianska FC | 0-0 |
(ft) | IF Sylvia | |
16:00 | IFK Haninge | 1-1 |
(ft) | Huddinge IF | |
15:00 | Mjölby AI FF | 2-0 |
(ft) | BK Ljungsbro | |
15:00 | Arameisk-Syrianska IF | 4-3 |
(ft) | Åtvidabergs FF | |
15:00 | Smedby AIS | 2-1 |
(ft) | Enskede IK | |
Fotboll Sverige Div 2 - N Svealand | Stat | |
16:00 | Kungsängens IF | 0-1 |
(ft) | FC Järfälla | |
15:00 | Falu BS FK | 1-3 |
(ft) | FC Arlanda | |
12:30 | Hudiksvalls Förenade FF | 1-1 |
(ft) | FC Gute | |
Fotboll Sverige Div 2 - V Götaland | Stat | |
14:00 | Öckerö IF | 1-4 |
(ft) | IK Tord | |
14:00 | BK Astrio | 0-1 |
(ft) | Varbergs GIF FK | |
14:00 | Laholms FK | 2-3 |
(ft) | Lindome GIF | |
17:00 | Qviding FIF | 3-3 |
(ft) | Jonsereds IF | |
Fotboll Sverige Div 2 - S Götaland | Stat | |
13:00 | FK Karlskrona | 3-1 |
(ft) | FBK Balkan | |
14:00 | IF Lödde | 1-1 |
(ft) | Räppe GOIF | |
14:00 | Hässleholms IF | 4-0 |
(ft) | IFK Simrishamn | |
13:00 | Högaborgs BK | 0-2 |
(ft) | IFK Karlshamn | |
Fotboll Sverige Div 2 - N Götaland | Stat | |
14:00 | Grebbestads IF | 2-0 |
(ft) | Stenungsunds IF | |
14:00 | Ahlafors IF | 6-0 |
(ft) | Motala AIF FK | |
13:00 | BK Forward | 0-2 |
(ft) | Vänersborgs FK | |
Fotboll England Premier League | ||
16:00 | Fulham | 1-1 |
(ft) | Crystal Palace | |
18:30 | Everton | 1-0 |
(ft) | Brentford | |
16:00 | Newcastle United | 5-1 |
(ft) | Sheffield United | |
21:00 | Aston Villa | 2-2 |
(ft) | Chelsea | |
13:30 | West Ham United | 2-2 |
(ft) | Liverpool | |
16:00 | Manchester United | 1-1 |
(ft) | Burnley | |
16:00 | Wolverhampton Wanderers | 2-1 |
(ft) | Luton Town | |
Fotboll England The Championship | Stat | |
16:00 | Bristol City | 2-0 |
(ft) | Rotherham United | |
16:00 | Blackburn Rovers | 0-0 |
(ft) | Coventry City | |
16:00 | Millwall | 1-0 |
(ft) | Plymouth Argyle | |
16:00 | Cardiff City | 1-4 |
(ft) | Middlesbrough | |
21:00 | Hull City | 3-3 |
(ft) | Ipswich Town | |
16:00 | Norwich City | 2-2 |
(ft) | Swansea City | |
16:00 | Southampton | 0-1 |
(ft) | Stoke City | |
16:00 | Huddersfield Town | 1-1 |
(ft) | Birmingham City | |
16:00 | Sheffield Wednesday | 3-0 |
(ft) | West Bromwich Albion | |
16:00 | Watford | 1-0 |
(ft) | Sunderland | |
Fotboll England League One | Stat | |
13:30 | Exeter City | 1-2 |
(ft) | Oxford United | |
13:30 | Lincoln City FC | 0-2 |
(ft) | Portsmouth | |
13:30 | Barnsley | 1-1 |
(ft) | Northampton Town | |
13:30 | Fleetwood Town | 3-0 |
(ft) | Burton Albion | |
13:30 | Shrewsbury Town | 1-3 |
(ft) | Leyton Orient | |
13:30 | Port Vale | 0-0 |
(ft) | Cambridge United | |
13:30 | Derby County | 2-0 |
(ft) | Carlisle United | |
13:30 | Stevenage | 2-1 |
(ft) | Cheltenham Town | |
13:30 | Wigan Athletic | 2-0 |
(ft) | Bristol Rovers | |
13:30 | Reading | 3-2 |
(ft) | Blackpool | |
13:30 | Peterborough United | 3-3 |
(ft) | Bolton Wanderers | |
13:30 | Wycombe Wanderers | 1-0 |
(ft) | Charlton Athletic | |
Fotboll England League Two | Stat | |
16:00 | AFC Wimbledon | 5-1 |
(ft) | Walsall | |
16:00 | Accrington Stanley | 4-1 |
(ft) | Tranmere Rovers | |
16:00 | Barrow | 1-1 |
(ft) | Mansfield Town | |
16:00 | Milton Keynes Dons | 4-4 |
(ft) | Sutton United | |
16:00 | Bradford City | 4-1 |
(ft) | Newport County | |
16:00 | Wrexham | 2-1 |
(ft) | Stockport County | |
16:00 | Salford City FC | 2-2 |
(ft) | Harrogate Town | |
16:00 | Gillingham | 2-2 |
(ft) | Doncaster Rovers | |
16:00 | Crawley Town | 2-0 |
(ft) | Grimsby Town | |
16:00 | Colchester United | 1-1 |
(ft) | Crewe Alexandra | |
16:00 | Swindon Town | 3-3 |
(ft) | Morecambe | |
16:00 | Forest Green Rovers | 1-0 |
(ft) | Notts County | |
Fotboll England National League - Slutspel | Stat | |
18:30 | Barnet | 0-4 |
(ft) | Solihull Moors | |
Fotboll Italien Serie A | Stat | |
20:45 | Lazio | 1-0 |
(ft) | Hellas Verona | |
15:00 | Lecce | 1-1 |
(ft) | Monza | |
18:00 | Juventus | 0-0 |
(ft) | AC Milan | |
Fotboll Italien Serie B | Stat | |
16:15 | Cosenza | 4-1 |
(ft) | Bari | |
14:00 | Parma | 4-0 |
(ft) | Lecco | |
16:15 | Cittadella | 1-1 |
(ft) | FeralpiSalò | |
16:15 | Palermo | 1-2 |
(ft) | AC Reggiana 1919 | |
16:15 | Sampdoria | 1-1 |
(ft) | Como | |
14:00 | Ternana | 0-1 |
(ft) | Ascoli | |
14:00 | Modena | 1-0 |
(ft) | Südtirol | |
14:00 | Brescia | 0-0 |
(ft) | Spezia | |
Fotboll Italien Serie C - Grupp C | ||
18:30 | Casertana | 5-2 |
(ft) | Sorrento | |
18:30 | Catania | 1-0 |
(ft) | Benevento | |
18:30 | Avellino | 1-0 |
(ft) | Crotone | |
18:30 | Monopoli | 2-1 |
(ft) | Messina | |
18:30 | Monterosi Tuscia | 1-0 |
(ft) | Foggia | |
18:30 | Juve Stabia | 3-2 |
(ft) | AZ Picerno | |
18:30 | Latina | 1-2 |
(ft) | Taranto | |
18:30 | Potenza | 0-0 |
(ft) | Virtus Francavilla | |
18:30 | Brindisi | 1-2 |
(ft) | Turris | |
18:30 | Audace Cerignola | 3-0 |
(ft) | Giugliano | |
Fotboll Spanien LaLiga | Stat | |
16:15 | Almeria | 1-3 |
(ft) | Getafe | |
21:00 | Atlético Madrid | 3-1 |
(ft) | Athletic Bilbao | |
14:00 | Las Palmas | 0-2 |
(ft) | Girona | |
18:30 | Alavés | 3-0 |
(ft) | Celta Vigo | |
Fotboll Spanien LaLiga2 | Stat | |
16:15 | Burgos CF | 2-2 |
(ft) | Amorebieta | |
16:15 | Leganes | 1-1 |
(ft) | Zaragoza | |
18:30 | Elche | 2-2 |
(ft) | Espanyol | |
Fotboll Tyskland Bundesliga | Stat | |
18:30 | Bayer 04 Leverkusen | 2-2 |
(ft) | VfB Stuttgart | |
15:30 | FC Bayern München | 2-1 |
(ft) | Eintracht Frankfurt | |
15:30 | FC Augsburg | 0-3 |
(ft) | SV Werder Bremen | |
15:30 | RB Leipzig | 4-1 |
(ft) | Borussia Dortmund | |
15:30 | Sport-Club Freiburg | 1-2 |
(ft) | VfL Wolfsburg | |
Fotboll Tyskland 2.Bundesliga | Stat | |
13:00 | Eintracht Braunschweig | 0-4 |
(ft) | Hamburger SV | |
13:00 | Holstein Kiel | 1-3 |
(ft) | 1. FC Kaiserslautern | |
20:30 | FC Schalke 04 | 1-1 |
(ft) | Fortuna Düsseldorf | |
13:00 | SC Paderborn 07 | 3-1 |
(ft) | SV Elversberg | |
Fotboll Tyskland 3.Liga | Stat | |
16:30 | SC Verl 1924 | 1-1 |
(ft) | SV Waldhof Mannheim | |
14:00 | Borussia Dortmund II | 2-2 |
(ft) | FC Erzgebirge Aue | |
14:00 | MSV Duisburg | 3-1 |
(ft) | SV Sandhausen | |
14:00 | 1. FC Saarbrücken | 0-1 |
(ft) | Hallescher FC | |
14:00 | SSV Jahn Regensburg | 1-1 |
(ft) | Dynamo Dresden | |
14:00 | FC Viktoria Köln | 3-5 |
(ft) | SC Preußen Münster | |
Fotboll Frankrike Ligue 1 | Stat | |
21:00 | Paris SG | 3-3 |
(ft) | Le Havre | |
Fotboll Frankrike Ligue 2 | Stat | |
19:00 | Paris FC | 3-1 |
(ft) | Angers | |
19:00 | Amiens | 0-0 |
(ft) | Troyes | |
15:00 | Saint-Étienne | 1-0 |
(ft) | Caen | |
19:00 | Concarneau | 1-2 |
(ft) | Rodez Aveyron | |
19:00 | Pau FC | 1-2 |
(ft) | Guingamp | |
19:00 | AC Ajaccio | 1-1 |
(ft) | Quevilly Rouen | |
19:00 | Annecy | 3-2 |
(ft) | SC Bastia | |
19:00 | Valenciennes | 2-0 |
(ft) | Grenoble | |
19:00 | Laval | 1-0 |
(ft) | Bordeaux | |
Fotboll Danmark 2. Division Promotion | Stat | |
14:00 | Middelfart | 2-0 |
(ft) | FC Roskilde | |
Fotboll Danmark 2. Division Qualification | Stat | |
13:45 | FA 2000 | 0-0 |
(ft) | Brabrand | |
Fotboll Finland Veikkausliiga- Serie | Stat | |
17:30 | AC Oulu | 1-2 |
(ft) | VPS | |
14:00 | FC Haka | 1-1 |
(ft) | HJK | |
16:00 | FC Lahti | 0-1 |
(ft) | KuPS | |
Fotboll Finland Ykkönen | Stat | |
16:00 | Atlantis FC | 0-0 |
(ft) | Rovaniemi Academy | |
15:00 | FC Jazz | 6-1 |
(ft) | KuPS Akatemia | |
Fotboll Finland Naisten Liiga | Stat | |
13:00 | HPS W | 0-3 |
(ft) | Åland United W | |
14:00 | Jyvaskyla Pallokerho W | 0-1 |
(ft) | PK-35 Helsinki W | |
14:00 | PKKU W | 1-3 |
(ft) | FC Honka Espoo W | |
Fotboll Norge Eliteserien | Stat | |
18:00 | Rosenborg | 1-3 |
(ft) | Bodø/Glimt | |
Fotboll Norge Toppserien | Stat | |
14:00 | Kolbotn | 4-1 |
(ft) | Arna-Bjørnar | |
14:00 | Rosenborg BK Kvinner | 1-0 |
(ft) | Røa Fotball Elite | |
14:00 | LSK Kvinner | 3-1 |
(ft) | Åsane | |
14:00 | Stabæk | 0-1 |
(ft) | SK Brann | |
16:45 | Vålerenga | 3-1 |
(ft) | Lyn | |
Fotboll Norge OBOS-Ligaen | ||
16:00 | Aalesund | 1-4 |
(ft) | Raufoss | |
16:00 | Åsane | 2-2 |
(ft) | Stabæk | |
16:00 | Moss | 1-2 |
(ft) | Egersund | |
16:00 | Kongsvinger | 3-0 |
(ft) | Start | |
16:00 | Sandnes Ulf | 2-2 |
(ft) | Levanger | |
16:00 | Bryne | 1-0 |
(ft) | Sogndal | |
Fotboll Norge 2. division - 1 | ||
17:00 | Sotra | 0-2 |
(ft) | Jerv | |
Fotboll Norge 2. division - 2 | ||
14:00 | Strømmen | 2-3 |
(ft) | Kjelsås | |
14:00 | Eidsvold TF | 2-0 |
(ft) | Gjøvik-Lyn | |
14:00 | Ullensaker/Kisa | 1-1 |
(ft) | Grorud | |
15:00 | Follo | 0-1 |
(ft) | Skeid | |
Fotboll Italien Serie C - Grupp C | ||
18:30 | Casertana | 5-2 |
(ft) | Sorrento | |
18:30 | Catania | 1-0 |
(ft) | Benevento | |
18:30 | Avellino | 1-0 |
(ft) | Crotone | |
18:30 | Monopoli | 2-1 |
(ft) | Messina | |
18:30 | Monterosi Tuscia | 1-0 |
(ft) | Foggia | |
18:30 | Juve Stabia | 3-2 |
(ft) | AZ Picerno | |
18:30 | Latina | 1-2 |
(ft) | Taranto | |
18:30 | Potenza | 0-0 |
(ft) | Virtus Francavilla | |
18:30 | Brindisi | 1-2 |
(ft) | Turris | |
18:30 | Audace Cerignola | 3-0 |
(ft) | Giugliano | |
Fotboll Argentina Nacional B - Zona A | Stat | |
23:40 | Agropecuario | 0-1 |
(ft) | San Martín Tucumán | |
21:35 | Patronato | 1-1 |
(ft) | Talleres de Remedios | |
19:30 | Tristán Suárez | 0-1 |
(ft) | Estudiantes de Caseros | |
Fotboll Argentina Nacional B - Zona B | Stat | |
20:30 | Almagro | 1-0 |
(ft) | Almirante Brown | |
23:00 | Nueva Chicago | 1-0 |
(ft) | Atlético Mitre | |
Fotboll Colombia Primera B - Apertura | Stat | |
02:40 | Barranquilla FC | 1-1 |
(ft) | Real Soacha | |
22:00 | Bogotá FC | 2-2 |
(ft) | Itagüí Leones | |
22:30 | Cúcuta Deportivo | 1-0 |
(ft) | Inter Palmira | |
Fotboll Costa Rica Torneo Clausura | Stat | |
23:00 | Municipal Grecia | 0-1 |
(ft) | Santos de Guápiles | |
23:00 | Puntarenas | 2-2 |
(ft) | San Carlos | |
Fotboll Ecuador Primera División - 1ra. Etapa | Stat | |
02:00 | Deportivo Cuenca | 5-0 |
(ft) | Mushuc Runa | |
22:30 | Libertad de Loja | 1-1 |
(ft) | Orense SC | |
20:00 | U. Católica de Quito | 2-1 |
(ft) | Cumbayá | |
Fotboll Paraguay Primera División Apertura | Stat | |
01:30 | Sportivo Trinidense | 4-0 |
(ft) | Sol de America | |
Fotboll Belgien Jupiler Pro League - Degradering | ||
16:00 | K.Patro Eisden Maasmech | 0-4 |
(ft) | Deinze | |
20:00 | Zulte Waregem | 1-1 |
(ft) | Lommel SK | |
Fotboll Chile Primera División Nacional | ||
21:00 | Deportes Copiapó | 0-1 |
(ft) | Universidad Católica | |
01:00 | O'Higgins | 2-2 |
(ft) | Unión Española | |
23:30 | Ñublense | 6-0 |
(ft) | Cobreloa | |
Fotboll Chile Primera B - Nacional | ||
23:30 | Curicó Unido | 0-0 |
(ft) | Deportes Temuco | |
21:00 | Deportes Santa Cruz | 2-1 |
(ft) | Deportes Antofagasta | |
23:30 | Santiago Morning | 2-1 |
(ft) | Universidad de Concepción | |
Fotboll Japan J-League Division 1 | Stat | |
07:00 | Albirex Niigata | 1-3 |
(ft) | FC Tokyo | |
06:00 | Hokkaido Consadole Sapporo | 3-3 |
(ft) | Shonan Bellmare | |
07:00 | Iwata | 2-0 |
(ft) | Machida | |
07:00 | Vissel Kobe | 0-1 |
(ft) | Kyoto | |
08:00 | Cerezo Osaka | 2-2 |
(ft) | Yokohama F. Marinos | |
Fotboll Kroatien HTPrva Liga | Stat | |
19:10 | Hajduk Split | 5-1 |
(ft) | NK Rudes | |
17:00 | NK Varazdin | 0-1 |
(ft) | Dinamo Zagreb | |
Fotboll Mexiko Liga MX - Clausura | ||
05:10 | Querétaro | 1-1 |
(ft) | Pumas UNAM | |
03:00 | Puebla | 1-2 |
(ft) | Club América | |
Fotboll Peru Primera División Apertura | Stat | |
22:00 | UTC Cajamarca | 3-2 |
(ft) | Atlético Grau | |
20:00 | Sport Boys | 0-0 |
(ft) | Unión Comercio | |
Fotboll Polen LOTTO Ekstraklasa | Stat | |
15:00 | Gornik Zabrze | 4-1 |
(ft) | LKS Lodz | |
20:00 | Widzew Lodz | 0-1 |
(ft) | Rakow Czestochowa | |
17:30 | Slask Wroclaw | 2-3 |
(ft) | Ruch Chorzow | |
Fotboll Portugal Primeira Liga | Stat | |
19:00 | Benfica | 3-1 |
(ft) | Sporting Braga | |
16:30 | Vizela | 1-1 |
(ft) | Rio Ave | |
16:30 | Casa Pia | 3-1 |
(ft) | Chaves | |
21:30 | Vitória Guimarães | 1-0 |
(ft) | Boavista | |
Fotboll Portugal Segunda Liga | Stat | |
16:30 | Leixões | 1-3 |
(ft) | Vilaverdense | |
12:00 | Mafra | 3-3 |
(ft) | Oliveirense | |
15:00 | Marítimo | 3-2 |
(ft) | Feirense | |
Fotboll Ryssland Premiere League - Regular | ||
Fotboll Schweiz Challenge League | Stat | |
18:00 | Stade Nyonnais | 0-0 |
(ft) | Thun | |
18:00 | Wil | 0-1 |
(ft) | Schaffhausen | |
18:00 | Vaduz | 6-0 |
(ft) | Baden | |
Fotboll Schweiz Swiss Cup | ||
20:30 | Sion | 0-2 |
(ft) | Lugano | |
Fotboll Skottland Championship League | Stat | |
16:00 | Dunfermline Athletic | 1-1 |
(ft) | Inverness CT | |
16:00 | Greenock Morton | 0-0 |
(ft) | Raith Rovers | |
16:00 | Arbroath | 0-5 |
(ft) | Queen's Park | |
16:00 | Partick Thistle | 0-0 |
(ft) | Ayr United | |
Fotboll Skottland League 1 | ||
16:00 | FC Edinburgh | 1-3 |
(ft) | Stirling Albion | |
16:00 | Kelty Hearts | 0-2 |
(ft) | Montrose | |
16:00 | Annan Athletic | 3-3 |
(ft) | Falkirk | |
16:00 | Alloa Athletic | 0-1 |
(ft) | Hamilton Academical | |
16:00 | Queen of the South | 2-0 |
(ft) | Cove Rangers | |
Fotboll Skottland League 2 | Stat | |
16:00 | Clyde | 1-0 |
(ft) | East Fife | |
16:00 | Spartans | 2-2 |
(ft) | Peterhead | |
16:00 | Forfar Athletic | 2-0 |
(ft) | Stranraer | |
16:00 | Dumbarton | 2-2 |
(ft) | Elgin City | |
16:00 | Stenhousemuir | 1-1 |
(ft) | Bonnyrigg Rose Athletic | |
Fotboll Skottland Premier League - Championship Group | ||
16:00 | Kilmarnock | 0-0 |
(ft) | Hearts | |
Fotboll Skottland Premier League - Relegation Group | ||
16:00 | Livingston | 2-0 |
(ft) | Ross County | |
16:00 | St. Johnstone | 1-3 |
(ft) | Hibernian | |
16:00 | Aberdeen | 1-0 |
(ft) | Motherwell | |
Fotboll Skottland League 2 - Slutspel | ||
Fotboll Slovakien Fortuna liga - Championship | ||
15:30 | MSK Zilina | 2-0 |
(ft) | FC Spartak Trnava | |
18:00 | MFK Ruzomberok | 3-2 |
(ft) | ZP Sport Podbrezova | |
Fotboll Slovakien Fortuna liga - Degradering | Stat | |
18:00 | FC Kosice 2018 | 0-2 |
(ft) | FC ViOn Zlate Moravce | |
18:00 | MFK Skalica | 0-4 |
(ft) | AS Trencin | |
Fotboll Tjeckien Fortuna liga | ||
Fotboll Turkiet Süper Lig | Stat | |
15:00 | Kasimpasa | 1-0 |
(ft) | Samsunspor | |
18:00 | Hatayspor | 1-2 |
(ft) | Istanbul Basaksehir | |
18:00 | Fenerbahçe | 2-1 |
(ft) | Besiktas | |
15:00 | Sivasspor | 1-0 |
(ft) | Konyaspor | |
Fotboll Ukraina Liga Pari-Match | Stat | |
14:30 | LNZ Cherkasy | 0-3 |
(ft) | FC Shakhtar Donetsk | |
12:00 | SC Dnipro-1 | 1-2 |
(ft) | FC Dynamo Kyiv | |
17:00 | Rukh Vynnyky | 3-1 |
(ft) | NK Veres Rivne | |
12:00 | FC Minaj | 2-0 |
(ft) | Chernomorets Odessa | |
Fotboll Uruguay Primera División Apertura | ||
17:30 | Rampla Juniors | 1-1 |
(ft) | Deportivo Maldonado | |
20:00 | Cerro Largo | 2-0 |
(ft) | Boston River | |
Fotboll Brasilien Série A | ||
23:30 | Cuiabá | 0-3 |
(ft) | Atlético Mineiro | |
21:00 | Vasco da Gama | 0-4 |
(ft) | Criciúma | |
Fotboll Brasilien Série B | ||
23:00 | América Mineiro | 2-0 |
(ft) | Novorizontino | |
02:00 | Guarani de Campinas | 0-1 |
(ft) | Chapecoense | |
01:00 | Avaí | 0-2 |
(ft) | Santos | |
00:00 | Ituano | 0-2 |
(ft) | Operário PR | |
22:00 | CRB | 0-0 |
(ft) | Amazonas | |
22:00 | Paysandu | 1-1 |
(ft) | Botafogo SP | |
00:00 | Sport Recife | 2-0 |
(ft) | Vila Nova GO | |
Fotboll Brasilien Paulista (A-3) - Slutspel | Stat | |
23:00 | Votuporanguense | 1-0 |
(ft) | Grêmio Prudente | |
Fotboll USA Major League Soccer | Stat | |
19:45 | Austin FC | 2-0 |
(ft) | LA Galaxy | |
Fotboll Österrike Erste Liga | Stat | |
14:30 | FC Flyeralarm Admira | 0-0 |
(ft) | FC Liefering | |
14:30 | SC Bregenz | 0-3 |
(ft) | Grazer AK 1902 | |
14:15 | Floridsdorfer AC | 1-0 |
(ft) | First Vienna FC 1894 | |
14:30 | Sturm Graz Amateure | 2-3 |
(ft) | FC Dornbirn 1913 | |
Fotboll Sydafrika Premier League | Stat | |
20:00 | Stellenbosch FC | 5-0 |
(ft) | Polokwane City | |
15:00 | AmaZulu | 2-1 |
(ft) | Chippa United | |
17:30 | Kaizer Chiefs | 2-1 |
(ft) | SuperSport United | |
Fotboll Rumänien Liga I - Championship Group | ||
19:30 | FC Steaua Bucuresti | 2-1 |
(ft) | Farul Constanta | |
Fotboll Rumänien Liga I - Relegation Group | Stat | |
16:30 | FC U Craiova | 3-2 |
(ft) | Universitatea Cluj | |
Fotboll Bulgarien Parva Liga - Championship Group | ||
15:15 | CSKA Sofia | 3-1 |
(ft) | Levski Sofia | |
Fotboll Australien A-Liga | Stat | |
11:45 | Melbourne Victory | 3-4 |
(ft) | WS Wanderers | |
09:15 | Newcastle Jets | 1-3 |
(ft) | Central Coast Mariners | |
09:15 | Wellington Phoenix | 3-0 |
(ft) | Macarthur FC | |
Fotboll Azerbajdzjan Premier League | ||
16:00 | Sabah Baku FK | 2-0 |
(ft) | Səbail FK | |
Fotboll Honduras Liga Nacional - Clausura | ||
Fotboll Sverige Elitettan - Damer | Stat | |
13:00 | Eskilstuna United DFF | 1-0 |
(ft) | Gamla Upsala SK | |
17:00 | Mallbackens IF Sunne | 1-2 |
(ft) | Alingsås IF FF | |
16:00 | IK Uppsala Fotboll | 5-0 |
(ft) | IFK Kalmar W | |
13:00 | Umeå IK FF | 2-1 |
(ft) | Örebro SK FK W | |
Fotboll Österrike tipp3-Bundesliga - Nedflyttningsgrupp | Stat | |
17:00 | WSG Swarovski Tirol | 0-0 |
(ft) | SC Austria Lustenau | |
17:00 | Wolfsberger AC | 0-2 |
(ft) | FC Blau Weiß Linz | |
Fotboll Argentina Primera B - Apertura | ||
02:10 | Excursionistas | 3-1 |
(ft) | Deportivo Merlo | |
20:30 | Dock Sud | 2-2 |
(ft) | Fénix | |
20:30 | Argentino de Merlo | 1-0 |
(ft) | Liniers | |
20:30 | Sportivo Italiano | 1-3 |
(ft) | Comunicaciones | |
20:30 | UAI Urquiza | 1-1 |
(ft) | Los Andes | |
20:30 | San Martín de Burzaco | 1-0 |
(ft) | Cañuelas | |
20:30 | Villa San Carlos | 0-1 |
(ft) | Deportivo Armenio | |
Fotboll Belgien Jupiler Pro League - Conference League Group | Stat | |
20:45 | KAA Gent | 3-2 |
(ft) | KVC Westerlo | |
18:15 | Standard de Liege | 1-1 |
(ft) | Sint-Truiden | |
16:00 | KV Mechelen | 3-0 |
(ft) | Oud-Heverlee Leuven | |
Fotboll Bulgarien Parva Liga - Euro League Group | ||
18:00 | Botev Plovdiv | 0-1 |
(ft) | Slavia Sofia | |
Fotboll Brasilien Série C | Stat | |
22:00 | ABC | 0-3 |
(ft) | Náutico | |
22:00 | Sampaio Corrêa | 1-1 |
(ft) | Figueirense | |
Fotboll Italien Serie A Women - Championship Group | Stat | |
18:00 | Fiorentina W | 4-4 |
(ft) | Sassuolo W | |
Fotboll Italien Serie A Women - Relegation Group | ||
12:30 | Sampdoria W | 2-2 |
(ft) | Pomigliano W | |
14:30 | Napoli W | 1-1 |
(ft) | Como W | |
Fotboll Venezuela Primera División - Apertura-Quadrangular Group A | ||
22:00 | Deportivo La Guaira | 0-2 |
(ft) | UCV FC | |
Fotboll Venezuela Primera División - Apertura-Quadrangular Group B |