Jul 07 | Idag | Jul 09 |
Liveresultat | Kommande | Avslutade |
Fotboll Sverige Superettan | Stat | |
19:00 | Ljungskile SK | 1-3 |
(ft) | IK Brage | |
19:00 | GIF Sundsvall | 3-1 |
(ft) | Västerås SK FK | |
19:00 | Halmstads BK | 3-0 |
(ft) | Norrby IF | |
19:00 | GAIS | 2-1 |
(ft) | Dalkurd FF | |
19:00 | Östers IF | 2-0 |
(ft) | Örgryte IS | |
Fotboll Sverige Damallsvenskan | Stat | |
18:00 | Umeå IK | 0-2 |
(ft) | KIF Örebro DFF | |
Fotboll England Premier League | Stat | |
19:00 | Sheffield United | 1-0 |
(ft) | Wolverhampton Wanderers | |
19:00 | West Ham United | 0-1 |
(ft) | Burnley | |
19:00 | Manchester City | 5-0 |
(ft) | Newcastle United | |
21:15 | Brighton and Hove Albion | 1-3 |
(ft) | Liverpool | |
Fotboll England The Championship | Stat | |
19:00 | Wigan Athletic | 1-0 |
(ft) | Queens Park Rangers | |
20:45 | Sheffield Wednesday | 1-3 |
(ft) | Preston North End | |
18:00 | West Bromwich Albion | 2-0 |
(ft) | Derby County | |
16:00 | Millwall | 0-2 |
(ft) | Middlesbrough | |
19:00 | Bristol City | 2-1 |
(ft) | Hull City | |
19:00 | Birmingham City | 1-3 |
(ft) | Swansea City | |
Fotboll Italien Serie A | Stat | |
21:45 | Torino | 3-1 |
(ft) | Brescia | |
19:30 | Fiorentina | 0-0 |
(ft) | Cagliari | |
21:45 | AS Roma | 2-1 |
(ft) | Parma | |
21:45 | Atalanta | 2-0 |
(ft) | Sampdoria | |
19:30 | Genoa | 1-2 |
(ft) | Napoli | |
21:45 | Bologna | 1-2 |
(ft) | Sassuolo | |
Fotboll Spanien LaLiga | Stat | |
20:30 | Getafe | 1-3 |
(ft) | Villarreal | |
22:00 | FC Barcelona | 1-0 |
(ft) | Espanyol | |
20:30 | Real Betis | 3-0 |
(ft) | Osasuna | |
Fotboll Spanien LaLiga2 | Stat | |
19:30 | Real Oviedo | 2-1 |
(ft) | Las Palmas | |
19:30 | Málaga | 1-0 |
(ft) | Deportivo La Coruña | |
21:45 | Ponferradina | 0-1 |
(ft) | Lugo | |
21:45 | Huesca | 2-1 |
(ft) | Alcorcón | |
Fotboll Danmark ALKA Superliga - Championship Round | ||
Fotboll Finland Veikkausliiga | Stat | |
17:30 | RoPS | 0-1 |
(ft) | HIFK | |
17:30 | HJK | 3-1 |
(ft) | FC Haka | |
17:30 | FC Lahti | 0-0 |
(ft) | SJK | |
17:30 | IFK Mariehamn | 0-0 |
(ft) | FC Honka | |
Fotboll Finland Ykkönen | ||
Fotboll Finland Naisten Liiga | Stat | |
16:30 | Åland United W | |
TPS Turku W | ||
17:30 | FC Honka Espoo W | |
PK-35 W | ||
17:30 | TiPS Vantaa W | |
KuPS W | ||
Fotboll Japan J-League Division 1 | Stat | |
12:00 | Sanfrecce Hiroshima | 1-2 |
(ft) | Oita Trinita | |
12:00 | Kashima Antlers | 0-2 |
(ft) | Consadole Sapporo | |
12:00 | Sagan Tosu | 0-1 |
(ft) | Vissel Kobe | |
11:00 | Vegalta Sendai | 1-2 |
(ft) | Urawa Reds | |
11:00 | Cerezo Osaka | 2-0 |
(ft) | Shimizu S-Pulse | |
11:30 | Kashiwa Reysol | 1-3 |
(ft) | Yokohama FC | |
12:30 | Nagoya Grampus Eight | 2-2 |
(ft) | Gamba Osaka | |
12:30 | F.C. Tokyo | 0-4 |
(ft) | Kawasaki Frontale | |
12:00 | Yokohama F.Marinos | 3-2 |
(ft) | Shonan Bellmare | |
Fotboll Polen Puchar Polski | Stat | |
20:00 | Lech Poznan | 4-5str |
(ft) | Lechia Gdansk | |
Fotboll Portugal Primeira Liga | Stat | |
22:15 | Desportivo Aves | 1-0 |
(ft) | Vitória Setúbal | |
20:00 | Boavista | 0-1 |
(ft) | Marítimo | |
Fotboll Ryssland Premiere League - Regular | Stat | |
17:00 | FC Orenburg | 0-4 |
(ft) | CSKA Moskva | |
19:30 | Rostov | 1-2 |
(ft) | FC Ufa | |
19:30 | Spartak Moskva | 1-1 |
(ft) | Lokomotiv Moskva | |
17:00 | Zenit St.Petersburg | 2-1 |
(ft) | PFC Sochi | |
Fotboll Schweiz Super League | Stat | |
20:30 | FC Sion | 1-0 |
(ft) | FC Basel | |
20:30 | Servette FC | 2-0 |
(ft) | FC Luzern | |
18:15 | BSC Young Boys | 4-0 |
(ft) | FC Thun | |
Fotboll Schweiz Challenge League | Stat | |
18:15 | SC Kriens | 4-1 |
(ft) | FC Aarau | |
Fotboll Turkiet Süper Lig | Stat | |
17:30 | Trabzonspor | 2-2 |
(ft) | Antalyaspor | |
17:30 | Sivasspor | 0-1 |
(ft) | Yeni Malatyaspor | |
20:00 | Göztepe | 2-2 |
(ft) | Ankaragücü | |
20:00 | Alanyaspor | 4-1 |
(ft) | Galatasaray | |
Fotboll Ukraina Liga Pari-Match - Nedflyttningsgrupp | Stat | |
16:00 | FC Karpaty Lviv | |
(pp) | SC Dnipro-1 | |
Fotboll Bulgarien Parva Liga - Championship Group | ||
17:30 | Ludogorets | 3-0 |
(ft) | Levski Sofia | |
20:15 | Beroe | 2-0 |
(ft) | Slavia Sofia | |
Fotboll Danmark ALKA Superliga Relegation - Grupp A | ||
20:00 | Lyngby | 1-1 |
(ft) | SønderjyskE | |
20:00 | OB | 1-3 |
(ft) | Silkeborg | |
Fotboll Danmark ALKA Superliga Relegation - Grupp B | ||
18:00 | Randers FC | 3-1 |
(ft) | Esbjerg | |
18:00 | AC Horsens | 3-2 |
(ft) | Hobro IK | |
Fotboll Tjeckien Fortuna liga - Championship Group | ||
18:00 | FK Jablonec | 1-1 |
(ft) | FC Banik Ostrava | |
18:00 | SK Slavia Praha | 0-0 |
(ft) | AC Sparta Praha | |
18:00 | FC Viktoria Plzen | 4-0 |
(ft) | FC Slovan Liberec | |
Fotboll Österrike tipp3-Bundesliga - European play-offs | ||
20:30 | FK Austria Wien | 1-0 |
(ft) | SCR Altach | |
Fotboll USA NWSL - Kvalificeringsomgång | Stat | |
18:30 | Utah Royals FC | 0-1 |
(ft) | Reign FC | |
Fotboll Mexiko Copa por Mexico - Grupp A | Stat | |
02:00 | Atlas | 1-0 |
(ft) | Mazatlán FC | |
Fotboll Mexiko Copa por Mexico - Grupp B | Stat | |
04:00 | Pumas UNAM | 0-0 |
(ft) | Club América | |
E-Sporter Internationellt OGA Dota PIT Season 2: China Playoffs | ||
12:00 | Vici Gaming Dota | 2-1 |
(ft) | CDEC | |
08:30 | Invictus Gaming | 1-2 |
(ft) | Royal Never Give Up Dota |