Nov 19 | Idag | Nov 21 |
Liveresultat | Kommande | Avslutade |
Fotboll Internationellt Landskamper | Stat | |
02:00 | Ecuador | 0-1 |
(ft) | Colombia | |
Fotboll England FA Cup | Stat | |
20:45 | Lincoln City FC | 0-1 |
(ft) | Ipswich Town | |
20:45 | Darlington 1883 | 0-1 |
(ft) | Walsall | |
20:45 | Newport County | 2-0 |
(ft) | Grimsby Town | |
20:45 | Wycombe Wanderers | 1-2ot |
(ft) | Tranmere Rovers | |
Fotboll Italien Coppa Italia Serie C - Omgång 2 | Stat | |
20:45 | Catania | 1-0 |
(ft) | Sicula Leonzio | |
Fotboll Argentina Nacional B - Zona A | Stat | |
01:10 | Deportivo Morón | 1-0 |
(ft) | Atlanta | |
Fotboll Colombia Liga Águila - Clausura Quadrangular A | ||
23:00 | Deportes Tolima | 0-1 |
(ft) | Cúcuta Deportivo | |
Fotboll Colombia Liga Águila - Clausura Quadrangular B | ||
Fotboll Costa Rica Torneo de Invierno | Stat | |
03:00 | Alajuelense | 3-1 |
(ft) | ADR Jicaral | |
Fotboll Venezuela Torneo Clausura - Slutspel | Stat | |
21:00 | Deportivo Táchira | 4-0 |
(ft) | Metropolitanos FC | |
Fotboll Brasilien Série B | Stat | |
01:30 | Operário PR | 1-2 |
(ft) | Vitória | |
23:15 | Vila Nova GO | 1-1 |
(ft) | Oeste | |
Fotboll Peru Segunda División - Play Offs | Stat | |
19:00 | Atlético Grau | 3-0 |
(ft) | Comerciantes Unidos | |
20:00 | Santos FC | 0-4 |
(ft) | Deportivo Coopsol | |
Fotboll Internationellt Nations League A - Grupp A | Stat | |
01:35 | Kuba | 0-4 |
(ft) | USA | |
Fotboll Internationellt Nations League A - Grupp B | Stat | |
03:30 | Mexiko | 2-1 |
(ft) | Bermuda | |
Fotboll Internationellt Nations League C - Grupp A | Stat | |
01:00 | Barbados | 3-0 |
(ft) | Caymanöarna | |
01:00 | US Virgin Islands | 1-2 |
(ft) | Saint Martin | |
Ishockey Internationellt Champions Hockey League - Eighth Finals | Stat | |
20:00 | EHC Red Bull München | 6-0 |
(ft) | Yunost Minsk | |
Ishockey Sverige HockeyAllsvenskan | ||
19:00 | IK Pantern | |
Timrå IK | ||
19:00 | AIK | 3-1 |
(ft) | Mora IK | |
19:00 | BIK Karlskoga | 7-3 |
(ft) | Södertälje SK | |
19:00 | Almtuna IS | 0-3 |
(ft) | Timrå IK | |
19:00 | HC Vita Hästen | 4-3 |
(ft) | MODO Hockey | |
19:00 | IF Björklöven | 2-0 |
(ft) | Västervik IK | |
19:00 | Kristianstads IK | 4-8 |
(ft) | Västerås IK | |
19:00 | Tingsryds AIF | 3-2str |
(ft) | Karlskrona HK | |
Ishockey Sverige SDHL | Stat | |
19:00 | Linköpings HC | 0-7 |
(ft) | HV 71 | |
Ishockey Finland Liiga | Stat | |
17:30 | SaiPa | 4-2 |
(ft) | Pelicans | |
17:30 | TPS | 2-0 |
(ft) | Sport | |
17:30 | Ilves | 1-3 |
(ft) | JYP | |
17:30 | Ässät | 1-5 |
(ft) | KooKoo | |
17:30 | HIFK | 4-5sd |
(ft) | Lukko | |
Ishockey Finland Mestis | ||
17:30 | Hermes | 5-4 |
(ft) | Peliitat | |
17:30 | Ketterä | 6-1 |
(ft) | Jokipojat | |
17:30 | IPK | 7-3 |
(ft) | KeuPa HT | |
17:30 | Hokki | 1-5 |
(ft) | SaPKo | |
Ishockey USA NHL | ||
01:00 | Buffalo Sabres | 1-4 |
(ft) | Minnesota Wild | |
01:00 | New Jersey Devils | 1-5 |
(ft) | Boston Bruins | |
03:00 | Calgary Flames | 2-3 |
(ft) | Colorado Avalanche | |
04:30 | San Jose Sharks | 2-5 |
(ft) | Edmonton Oilers | |
01:00 | Pittsburgh Penguins | 4-5sd |
(ft) | New York Islanders | |
01:30 | Detroit Red Wings | 3-4 |
(ft) | Ottawa Senators | |
02:00 | Nashville Predators | 1-2 |
(ft) | Winnipeg Jets | |
02:00 | St. Louis Blues | 3-1 |
(ft) | Tampa Bay Lightning | |
04:00 | Vegas Golden Knights | 4-2 |
(ft) | Toronto Maple Leafs | |
01:00 | Florida Panthers | 5-2 |
(ft) | Philadelphia Flyers | |
02:30 | Dallas Stars | 6-1 |
(ft) | Vancouver Canucks | |
02:30 | Chicago Blackhawks | 2-4 |
(ft) | Carolina Hurricanes | |
01:00 | Columbus Blue Jackets | 5-2 |
(ft) | Montreal Canadiens | |
Ishockey Ryssland Continental League | Stat | |
17:30 | Vityaz Podolsk Chekhov | 2-3sd |
(ft) | CSKA Moskva | |
17:30 | HC Sochi | 4-2 |
(ft) | Severstal Cherepovets | |
15:00 | Salavat Yulaev Ufa | 1-0 |
(ft) | HC Red Star Kunlun | |
13:30 | Sibir Novosibirsk | 1-4 |
(ft) | Ak Bars Kazan | |
18:30 | Dynamo Riga | 3-4sd |
(ft) | Dynamo Moskva | |
17:30 | Spartak Moskva | 4-3str |
(ft) | Lokomotiv Yaroslavl | |
Bandy Sverige Elitserien | ||
19:00 | ÅbyTjureda IF | 2-6 |
(ft) | IFK Vänersborg | |
19:00 | Sandvikens AIK | 4-3 |
(ft) | AIK Bandy | |
19:00 | Villa Lidköping BK | 4-4 |
(ft) | IFK Motala | |
19:00 | Frillesås BK | 3-7 |
(ft) | Broberg/Söderhamn | |
19:00 | Vetlanda BK | 2-3 |
(ft) | IK Sirius | |
19:00 | Hammarby IF | 3-7 |
(ft) | Bollnäs GIF | |
19:00 | Edsbyns IF | 10-4 |
(ft) | Västerås SK | |
Basket Internationellt Euroleague - Serie | Stat | |
21:00 | FC Barcelona Lassa | 89-63 |
(ft) | Fenerbahçe | |
21:00 | Kirolbet Baskonia VG | 80-70 |
(ft) | CSKA Moscow | |
Basket Internationellt Eurocup - Grupp A | ||
18:45 | Monaco | 77-75 |
(ft) | Maccabi Rishon Lezion | |
20:00 | MoraBanc Andorra | 93-79 |
(ft) | Segafredo Bologna | |
18:30 | Promitheas Patras | 82-77 |
(ft) | ratiopharm Ulm | |
Basket Internationellt Eurocup - Grupp B | ||
20:00 | Partizan NIS | 86-81 |
(ft) | Lietuvos Rytas | |
18:00 | Tofaş | 73-80 |
(ft) | Umana Reyer Venezia | |
20:45 | Limoges | 77-92 |
(ft) | Lokomotiv Kuban | |
Basket Internationellt Eurocup - Grupp C | Stat | |
17:30 | Unics | 72-79 |
(ft) | Nanterre | |
18:15 | Darüşşafaka Tekfen | 92-86 |
(ft) | FIATC Joventut | |
Basket Internationellt Eurocup - Grupp D | Stat | |
20:00 | EWE Baskets Oldenburg | 108-88 |
(ft) | Dolomiti Energia Trento | |
20:00 | Asseco Gdynia | 61-78 |
(ft) | Buducnost Voli Podgorica | |
Basket USA NBA | ||
02:00 | New Orleans Pelicans | 115-104 |
(ft) | Portland Trail Blazers | |
04:30 | L.A. Lakers | 112-107 |
(ft) | Oklahoma City Thunder | |
02:00 | Memphis Grizzlies | 95-114 |
(ft) | Golden State Warriors | |
04:00 | Sacramento Kings | 120-116 |
(ft) | Phoenix Suns | |
Basket Finland Korisliiga | Stat | |
17:30 | Tampereen Pyrintö | 119-77 |
(ft) | Ura Basket | |
17:30 | Kobrat | 88-89 |
(ft) | Korihait | |
Handboll Sverige Handbollsligan | ||
19:00 | IFK Kristianstad | 31-23 |
(ft) | HK Varberg | |
19:00 | HK Malmö | 26-20 |
(ft) | IFK Ystad HK | |
19:00 | IF Hallby HK | 30-30 |
(ft) | IK Sävehof | |
Innebandy Sverige Svenska Superligan | Stat | |
19:00 | FBC Kalmarsund | 4-3str |
(ft) | Linköping IBK | |
19:00 | Warberg IC | 5-3 |
(ft) | Jönköpings IK | |
19:00 | Höllvikens IBF | 6-7sd |
(ft) | Storvreta IBK | |
18:30 | Pixbo Wallenstam | 9-4 |
(ft) | IBF Falun | |
E-Sporter Internationellt CLUTCH BR League | ||
22:15 | RED Canids | 2-0 |
(ft) | paiN Gaming | |
E-Sporter Internationellt China Dota2 Development League | ||
04:00 | Team Serenity | |
(c) | Vici Gaming Potential |