Maj 24 | Idag | Maj 26 |
Liveresultat | Kommande | Avslutade |
Fotboll Sverige Allsvenskan | Stat | |
17:30 | Mjällby AIF | 1-3 |
(ft) | Djurgårdens IF | |
16:00 | GAIS | 3-0 |
(ft) | BK Häcken | |
Fotboll Sverige Damallsvenskan | ||
13:00 | BK Häcken FF | 2-0 |
(ft) | Hammarby IF DFF | |
13:00 | AIK FF | 1-0 |
(ft) | KIF Örebro DFF | |
15:00 | IFK Norrköping FK W | 1-0 |
(ft) | Linköpings FC | |
13:00 | IF Brommapojkarna | 1-3 |
(ft) | Kristianstads DFF | |
Fotboll Sverige Div 1 - Norra | Stat | |
12:00 | Sollentuna FK | 2-2 |
(ft) | Friska Viljor FC | |
13:00 | FC Stockholm Internazionale | 1-0 |
(ft) | Täby FK | |
15:00 | Umeå FC | 1-1 |
(ft) | Vasalunds IF | |
16:00 | Nordic United FC | 3-0 |
(ft) | IF Karlstad Fotboll | |
Fotboll Sverige Div 1 - Södra | Stat | |
16:00 | Falkenbergs FF | 1-0 |
(ft) | Oskarshamns AIK | |
13:00 | Eskilsminne IF | 2-0 |
(ft) | FC Rosengård 1917 | |
13:00 | Onsala BK | 0-0 |
(ft) | Torslanda IK | |
Fotboll Sverige Div 2 - Norrland | Stat | |
16:00 | Gottne IF | 5-2 |
(ft) | Frösö IF | |
14:00 | Bodens BK FF | 3-1 |
(ft) | Älgarna-Härnösand IF | |
16:00 | Ytterhogdals IK | 1-6 |
(ft) | IFK Östersund | |
13:00 | IFK Luleå | 3-1 |
(ft) | Kiruna FF | |
Fotboll Sverige Div 2 - S Svealand | Stat | |
18:00 | IFK Eskilstuna | 2-2 |
(ft) | Nyköpings BIS | |
Fotboll Sverige Div 2 - N Svealand | Stat | |
14:00 | Dalkurd FF | 0-3 |
(ft) | IK Franke | |
16:00 | Falu BS FK | 0-1 |
(ft) | Skiljebo SK | |
16:00 | Sandvikens AIK FK | 1-3 |
(ft) | Enköpings SK FK | |
14:00 | Hudiksvalls Förenade FF | 1-0 |
(ft) | Viggbyholms IK FF | |
15:00 | FC Järfälla | 0-3 |
(ft) | FC Gute | |
Fotboll Sverige Div 2 - V Götaland | ||
16:00 | Husqvarna FF | 3-2 |
(ft) | Bergdalens IK | |
12:00 | Hittarps IK | 3-3 |
(ft) | Jonsereds IF | |
16:00 | Öckerö IF | 1-1 |
(ft) | Varbergs GIF FK | |
Fotboll Sverige Div 2 - S Götaland | Stat | |
14:00 | Hässleholms IF | 2-1 |
(ft) | IFK Berga | |
16:00 | IF Lödde | 2-2 |
(ft) | IFK Karlshamn | |
Fotboll Sverige Div 2 - N Götaland | Stat | |
14:00 | BK Forward | 1-3 |
(ft) | IK Kongahälla | |
14:00 | IFK Skövde FK | 3-1 |
(ft) | IFK Kumla | |
13:00 | Stenungsunds IF | 1-3 |
(ft) | Vänersborgs FK | |
Fotboll England FA Cup | Stat | |
16:00 | Manchester City | 1-2 |
(ft) | Manchester United | |
Fotboll Italien Serie A | Stat | |
18:00 | Juventus | 2-0 |
(ft) | Monza | |
20:45 | AC Milan | 3-3 |
(ft) | Salernitana | |
Fotboll Italien Serie B - Slutspel | Stat | |
20:30 | Cremonese | 4-1 |
(ft) | Catanzaro | |
Fotboll Spanien LaLiga | Stat | |
18:30 | Rayo Vallecano | 0-1 |
(ft) | Athletic Bilbao | |
18:30 | Almeria | 6-1 |
(ft) | Cádiz CF | |
14:00 | Osasuna | 1-1 |
(ft) | Villarreal | |
16:15 | Real Sociedad | 0-2 |
(ft) | Atlético Madrid | |
21:00 | Real Madrid | 0-0 |
(ft) | Real Betis | |
Fotboll Tyskland DFB-Pokal | ||
20:00 | 1. FC Kaiserslautern | 0-1 |
(ft) | Bayer 04 Leverkusen | |
Fotboll Frankrike Coupe de France | Stat | |
21:00 | Lyon | 1-2 |
(ft) | Paris SG | |
Fotboll Danmark 2. Division Qualification | Stat | |
14:00 | Fremad Amager | 0-1 |
(ft) | Thisted FC | |
14:00 | HIK | 0-1 |
(ft) | Brabrand | |
14:00 | Skive | 3-2 |
(ft) | FA 2000 | |
Fotboll Finland Veikkausliiga- Serie | Stat | |
16:00 | HJK | 1-1 |
(ft) | Ilves Tampere | |
Fotboll Finland Naisten Liiga | ||
15:00 | HPS W | 7-2 |
(ft) | PKKU W | |
15:00 | Ilves Tampere W | 2-3 |
(ft) | KuPS W | |
16:00 | Åland United W | 1-0 |
(ft) | PK-35 Helsinki W | |
Fotboll Norge Eliteserien | Stat | |
18:00 | Fredrikstad | 0-0 |
(ft) | Tromsø | |
Fotboll Norge Toppserien | Stat | |
15:00 | Arna-Bjørnar | 1-2 |
(ft) | Rosenborg BK Kvinner | |
15:00 | LSK Kvinner | 2-1 |
(ft) | Røa Fotball Elite | |
15:00 | SK Brann | 0-1 |
(ft) | Stabæk | |
15:00 | Lyn | 0-2 |
(ft) | Kolbotn | |
15:30 | Vålerenga | 4-1 |
(ft) | Åsane | |
Fotboll Norge 2. division - 1 | Stat | |
13:00 | FK Eik Tønsberg 871 | 2-2 |
(ft) | Brattvåg | |
16:00 | Hødd | 1-0 |
(ft) | Kvik Halden | |
16:00 | Notodden | 2-2 |
(ft) | Ørn-Horten | |
18:00 | Jerv | 2-1 |
(ft) | Fløy-Flekkerøy | |
Fotboll Norge 2. division - 2 | Stat | |
14:00 | Grorud | 8-0 |
(ft) | Gjøvik-Lyn | |
14:00 | Ullensaker/Kisa | 0-2 |
(ft) | Kjelsås | |
15:00 | Strindheim TF | 3-1 |
(ft) | Alta | |
Fotboll Argentina Nacional B - Zona A | Stat | |
18:30 | Tristán Suárez | 0-1 |
(ft) | San Martín de San Juan | |
20:00 | Agropecuario | 0-0 |
(ft) | Defensores Unidos | |
Fotboll Argentina Nacional B - Zona B | Stat | |
23:00 | Atlético Rafaela | 1-2 |
(ft) | Almirante Brown | |
17:45 | San Telmo | 2-0 |
(ft) | Colón de Santa Fe | |
Fotboll Colombia Primera B - Apertura Quadrangular A | ||
03:10 | Real Cartagena | 1-0 |
(ft) | Tigres FC | |
01:00 | Atlético Huila | 0-1 |
(ft) | Orsomarso SC | |
Fotboll Ecuador Primera División - 1ra. Etapa | ||
02:00 | Imbabura | 1-2 |
(ft) | Emelec | |
Fotboll Paraguay Primera División Apertura | Stat | |
23:00 | Nacional Asunción | 3-0 |
(ft) | Sol de America | |
23:00 | Tacuary | 1-3 |
(ft) | Cerro Porteño | |
Fotboll Chile Primera División Nacional | Stat | |
18:30 | Huachipato | 1-0 |
(ft) | Everton | |
21:00 | Deportes Iquique | 0-3 |
(ft) | Colo Colo | |
23:30 | Universidad Católica | 4-1 |
(ft) | Cobreloa | |
01:00 | Unión La Calera | 1-2 |
(ft) | Coquimbo Unido | |
Fotboll Chile Primera B - Nacional | Stat | |
18:00 | Deportes La Serena | 0-0 |
(ft) | Rangers de Talca | |
21:00 | Magallanes | 2-1 |
(ft) | Unión San Felipe | |
Fotboll Japan J-League Division 1 | Stat | |
07:00 | Hokkaido Consadole Sapporo | 0-3 |
(ft) | Kashima Antlers | |
07:00 | Iwata | 3-2 |
(ft) | Shonan Bellmare | |
09:00 | Kawasaki Frontale | 1-1 |
(ft) | Kashiwa Reysol | |
09:00 | Albirex Niigata | 1-2 |
(ft) | Avispa Fukuoka | |
Fotboll Kroatien HTPrva Liga | Stat | |
19:10 | NK Lokomotiva Zagreb | 2-5 |
(ft) | Hajduk Split | |
17:00 | NK Varazdin | 0-2 |
(ft) | Osijek | |
Fotboll Peru Primera División Apertura | ||
18:00 | Sport Huancayo | 1-1 |
(ft) | UTC Cajamarca | |
03:30 | Universidad César Vallejo | 2-1 |
(ft) | Atlético Grau | |
22:00 | Comerciantes Unidos | 0-1 |
(ft) | Sporting Cristal | |
22:00 | Deportivo Garcilaso | 1-3 |
(ft) | FBC Melgar | |
01:00 | Cusco FC | 3-0 |
(ft) | Alianza Lima | |
22:00 | Universitario | 4-0 |
(ft) | CD Los Chankas | |
Fotboll Peru Segunda División | Stat | |
22:15 | Comerciantes FC | 2-1 |
(ft) | Ayacucho FC | |
22:30 | Pirata FC | 1-2 |
(ft) | Juan Pablo II | |
Fotboll Polen LOTTO Ekstraklasa | ||
17:30 | Radomiak Radom | 1-3 |
(ft) | Widzew Lodz | |
17:30 | MKS Pogon Szczecin | 1-0 |
(ft) | Gornik Zabrze | |
17:30 | Legia Warszawa | 2-1 |
(ft) | Zaglebie Lubin | |
17:30 | LKS Lodz | 3-2 |
(ft) | Stal Mielec | |
17:30 | Puszcza Niepolomice | 1-0 |
(ft) | Piast Gliwice | |
17:30 | Lech Poznan | 1-2 |
(ft) | Korona Kielce | |
17:30 | Jagiellonia Bialystok | 3-0 |
(ft) | Warta Poznan | |
17:30 | Rakow Czestochowa | 1-2 |
(ft) | Slask Wroclaw | |
17:30 | Ruch Chorzow | 2-0 |
(ft) | Cracovia Krakow | |
Fotboll Portugal Promotion/Relegation Playoffs | ||
20:45 | Portimonense | 1-2 |
(ft) | AVS Futebol | |
Fotboll Ryssland Premiere League - Regular | ||
15:30 | Krasnodar | 1-0 |
(ft) | Dynamo Moskva | |
15:30 | CSKA Moskva | 2-0 |
(ft) | FC Ural Yekaterinburg | |
15:30 | Krylya Sovetov | 1-1 |
(ft) | FC Pari Nizhny Novgorod | |
15:30 | FC Orenburg | 0-0 |
(ft) | Spartak Moskva | |
15:30 | Zenit St.Petersburg | 2-1 |
(ft) | Rostov | |
15:30 | Fakel Voronezh | 2-0 |
(ft) | FC Akhmat Grozny | |
15:30 | Baltika | 1-3 |
(ft) | Lokomotiv Moskva | |
15:30 | Rubin | 1-1 |
(ft) | PFC Sochi | |
Fotboll Slovakien Fortuna liga - Relegation Playoffs | Stat | |
16:30 | MFK Zemplin Michalovce | 2-0 |
(ft) | FC Petrzalka 1898 | |
Fotboll Turkiet Süper Lig | Stat | |
18:00 | Sivasspor | 2-1 |
(ft) | Kayserispor | |
15:00 | Fatih Karagümrük | 3-1 |
(ft) | Samsunspor | |
Fotboll Ukraina Liga Pari-Match | Stat | |
14:30 | Kryvbas | 3-0 |
(ft) | FC Minaj | |
14:30 | FC Zorya Luhansk | 0-1 |
(ft) | FC Kolos Kovalivka | |
14:30 | Chernomorets Odessa | 0-2 |
(ft) | SC Dnipro-1 | |
14:30 | FC Obolon-Brovar | 0-3 |
(ft) | PFC Olexandria | |
14:30 | FC Polissya Zhytomyr | 2-0 |
(ft) | FC Shakhtar Donetsk | |
14:30 | FC Metalist 1925 | 1-2 |
(ft) | NK Veres Rivne | |
14:30 | Rukh Vynnyky | 1-2 |
(ft) | FC Dynamo Kyiv | |
Fotboll Uruguay Primera División Apertura | Stat | |
23:00 | Club Nacional | 1-0 |
(ft) | Danubio | |
17:30 | Miramar Misiones | 2-0 |
(ft) | Montevideo Wanderers | |
20:00 | Liverpool | 1-2 |
(ft) | Rampla Juniors | |
Fotboll Brasilien Série B | Stat | |
02:30 | América Mineiro | 2-1 |
(ft) | Santos | |
22:00 | CRB | |
(pp) | Sport Recife | |
Fotboll USA Major League Soccer | ||
Fotboll Österrike Erste Liga | ||
17:30 | SC Bregenz | 1-0 |
(ft) | FC Flyeralarm Admira | |
17:30 | First Vienna FC 1894 | 4-1 |
(ft) | SKU Amstetten | |
17:30 | SV Horn | 1-3 |
(ft) | SKN St. Polten | |
17:30 | FC Liefering | 4-3 |
(ft) | SV Lafnitz | |
17:30 | SV Guntamatic Ried | 1-0 |
(ft) | FC Dornbirn 1913 | |
17:30 | Grazer AK 1902 | 4-2 |
(ft) | Kapfenberger SV 1919 | |
17:30 | DSV Leoben | 2-1 |
(ft) | Sturm Graz Amateure | |
17:30 | Stripfing | 2-2 |
(ft) | Floridsdorfer AC | |
Fotboll Sydafrika Premier League | ||
15:00 | Cape Town Spurs | 2-0 |
(ft) | Kaizer Chiefs | |
15:00 | Richards Bay | 2-1 |
(ft) | Stellenbosch FC | |
15:00 | Chippa United | 0-1 |
(ft) | Sekhukhune United | |
15:00 | Polokwane City | 1-0 |
(ft) | TS Galaxy | |
15:00 | Orlando Pirates | 1-1 |
(ft) | SuperSport United | |
15:00 | Mamelodi Sundowns | 0-1 |
(ft) | Cape Town City | |
15:00 | AmaZulu | 1-3 |
(ft) | Golden Arrows | |
15:00 | Moroka Swallows | 1-2 |
(ft) | Royal AM | |
Fotboll Bulgarien Parva Liga - Championship Group | ||
Fotboll Bulgarien Parva Liga - Relegation Group A | Stat | |
19:30 | Hebar 1918 | 3-1 |
(ft) | Etar 1924 | |
19:30 | Botev Vratsa | 1-0 |
(ft) | Beroe | |
19:30 | Lokomotiv Sofia | 1-0 |
(ft) | Pirin Blagoevgrad | |
Fotboll Australien A-League Play-Off | Stat | |
11:45 | Central Coast Mariners | 3-1ot |
(ft) | Melbourne Victory | |
Fotboll Internationellt AFC Champion League - Finaler | Stat | |
18:00 | Al Ain | 5-1 |
(ft) | Yokohama F. Marinos | |
Fotboll Bolivia Primera División Clausura | ||
21:00 | Universitario de Vinto | 2-2 |
(ft) | Aurora | |
23:30 | Bolívar | 4-0 |
(ft) | Real Santa Cruz | |
Fotboll Azerbajdzjan Premier League | Stat | |
17:00 | Neftci Baku | 0-1 |
(ft) | Sabah Baku FK | |
17:00 | Zira FK | 1-0 |
(ft) | Səbail FK | |
17:00 | Sumqayit FK | 1-0 |
(ft) | Gabala | |
Fotboll Honduras Liga Nacional - Clausura Playoffs | Stat | |
23:00 | Marathón | 2-2 |
(ft) | C.D Olimpia | |
Fotboll Danmark ALKA Superliga Relegation | ||
15:00 | Hvidovre | 0-0 |
(ft) | Lyngby | |
15:00 | Randers FC | 1-0 |
(ft) | Vejle Boldklub | |
15:00 | Viborg | 2-1 |
(ft) | OB | |
Fotboll Sverige Elitettan - Damer | Stat | |
13:00 | Bollstanäs SK W | 4-5 |
(ft) | Umeå IK FF | |
15:00 | Eskilstuna United DFF | 1-1 |
(ft) | Alingsås IF FF | |
13:00 | Sundsvalls DFF | 1-1 |
(ft) | Jitex Mölndal BK | |
16:00 | Mallbackens IF Sunne | 3-0 |
(ft) | IFK Kalmar W | |
Fotboll Tjeckien Fortuna liga - Relegation Group | Stat | |
18:00 | FK Jablonec | 1-0 |
(ft) | Zlin | |
18:00 | Bohemians 1905 | 0-1 |
(ft) | FK Pardubice | |
18:00 | MFK OKD Karvina | 1-0 |
(ft) | SK Dynamo Ceske Budejovice | |
Fotboll Argentina Liga Profesional - 1st Phase | Stat | |
20:00 | Argentinos Juniors | 1-0 |
(ft) | River Plate | |
02:15 | Belgrano | 2-1 |
(ft) | Central Córdoba SE | |
22:30 | Godoy Cruz | 1-1 |
(pp) | San Lorenzo | |
02:15 | Lanús | 2-1 |
(ft) | Estudiantes de La Plata | |
22:30 | Newell's Old Boys | 1-0 |
(ft) | Defensa y Justicia | |
00:00 | Tigre | 0-4 |
(ft) | Racing Club | |
Fotboll Argentina Primera B - Apertura | ||
20:30 | Deportivo Laferrere | 0-0 |
(ft) | Villa Dálmine | |
20:30 | Acassuso | 2-4 |
(ft) | Fénix | |
20:30 | Deportivo Merlo | 1-1 |
(ft) | Cañuelas | |
20:30 | UAI Urquiza | 1-1 |
(ft) | Deportivo Armenio | |
02:10 | Excursionistas | 1-1 |
(ft) | Ferrocarril Midland | |
20:30 | Villa San Carlos | 2-2 |
(ft) | Sportivo Italiano | |
20:30 | Flandria | 0-1 |
(ft) | Argentino de Merlo | |
Fotboll Belgien Jupiler Pro League - Conference League Group | Stat | |
20:30 | KV Mechelen | 3-2 |
(ft) | Standard de Liege | |
20:30 | KAA Gent | 2-0 |
(ft) | Sint-Truiden | |
20:30 | Oud-Heverlee Leuven | 1-2 |
(ft) | KVC Westerlo | |
Fotboll Bulgarien Parva Liga - Euro League Group | ||
Fotboll Brasilien Série C | Stat | |
22:00 | São José RS | |
(pp) | Athletic Club MG | |
22:00 | Aparecidense | |
(pp) | Ypiranga de Erechim | |
22:00 | Tombense | |
(pp) | Caxias | |
22:00 | Confiança | 0-0 |
(ft) | ABC | |
22:00 | Náutico | 4-1 |
(ft) | Remo | |
Fotboll Schweiz Super League - Championship Group | Stat | |
20:30 | Lugano | 0-2 |
(ft) | Servette | |
20:30 | St. Gallen | 1-2 |
(ft) | Zurich | |
20:30 | Young Boys | 3-0 |
(ft) | Winterthur | |
Fotboll Venezuela Primera División - Apertura-Quadrangular Group A | ||
23:30 | Inter de Barinas | 2-2 |
(ft) | Metropolitanos FC | |
Fotboll Tjeckien Fortuna liga - Conference League - Play Offs | Stat | |
18:00 | FC Hradec Kralove | 2-0 |
(ft) | FK Teplice |