Apr 25 | Idag | Apr 27 |
Liveresultat | Kommande | Avslutade |
Fotboll Sverige Div 1 - Norra | ||
19:00 | Örebro Syrianska IF | 2-2 |
(ft) | Athletic FC Eskilstuna | |
Fotboll Sverige Div 1 - Södra | ||
19:00 | Ängelholms FF | 1-1 |
(ft) | Lunds BK | |
19:00 | Torslanda IK | 2-2 |
(ft) | FC Trollhättan | |
Fotboll Sverige Div 2 - Norrland | Stat | |
19:00 | Bodens BK FF | 1-0 |
(ft) | Kiruna FF | |
Fotboll Sverige Div 2 - S Svealand | Stat | |
19:30 | IK Sleipner | 1-2 |
(ft) | Nyköpings BIS | |
19:30 | FC Nacka Iliria | 1-1 |
(ft) | IFK Eskilstuna | |
Fotboll Sverige Div 2 - V Götaland | ||
19:00 | Landvetter IS | 5-0 |
(ft) | Sävedalens IF | |
Fotboll Sverige Div 2 - N Götaland | Stat | |
19:30 | IK Kongahälla | 1-1 |
(ft) | IK Gauthiod | |
19:15 | Säffle SK | 1-1 |
(ft) | Herrestads AIF | |
19:00 | IFK Skövde FK | 1-1 |
(ft) | Lidköpings FK | |
Fotboll England The Championship | ||
21:00 | Queens Park Rangers | 4-0 |
(ft) | Leeds United | |
Fotboll Italien Serie A | Stat | |
20:45 | Frosinone | 3-0 |
(ft) | Salernitana | |
Fotboll Italien Serie B | ||
20:30 | Pisa | 2-2 |
(ft) | Catanzaro | |
20:30 | Venezia | 2-1 |
(ft) | Cremonese | |
Fotboll Spanien LaLiga | ||
21:00 | Real Sociedad | 0-1 |
(ft) | Real Madrid | |
Fotboll Spanien LaLiga2 | ||
20:30 | Andorra | 1-1 |
(ft) | Racing Santander | |
Fotboll Tyskland Bundesliga | Stat | |
20:30 | VfL Bochum 1848 | 3-2 |
(ft) | TSG 1899 Hoffenheim | |
Fotboll Tyskland 2.Bundesliga | ||
18:30 | Hertha BSC | 1-1 |
(ft) | Hannover 96 | |
18:30 | FC St. Pauli | 1-0 |
(ft) | Hansa Rostock | |
Fotboll Tyskland 3.Liga | ||
19:00 | DSC Arminia Bielefeld | 0-0 |
(ft) | VfB Lübeck | |
Fotboll Frankrike Ligue 1 | Stat | |
21:00 | Montpellier | 1-1 |
(ft) | Nantes | |
Fotboll Frankrike National 1 | Stat | |
19:30 | Châteauroux | 1-4 |
(ft) | Épinal | |
19:30 | Nancy | 3-6 |
(ft) | Le Mans | |
19:30 | Dijon | 3-0 |
(ft) | GOAL FC | |
18:30 | Niort | 1-3 |
(ft) | Martigues | |
19:30 | Versailles | 0-0 |
(ft) | Orléans | |
19:30 | Cholet | 1-2 |
(ft) | Rouen | |
19:30 | Villefranche | 0-1 |
(ft) | Avranches | |
19:30 | Marignane | 1-2 |
(ft) | Sochaux | |
Fotboll Danmark 2. Division Promotion | ||
19:00 | Nykøbing FC | 0-1 |
(ft) | AB | |
19:00 | Esbjerg | 0-1 |
(ft) | Aarhus Fremad | |
Fotboll Danmark 2. Division Qualification | Stat | |
19:00 | Thisted FC | 1-0 |
(ft) | Skive | |
19:00 | Fremad Amager | 3-0 |
(ft) | HIK | |
Fotboll Finland Veikkausliiga- Serie | Stat | |
17:00 | FC Inter Turku | 2-1 |
(ft) | EIF | |
Fotboll Finland Ykkönen | Stat | |
18:00 | JJK | 3-1 |
(ft) | EPS | |
Fotboll Finland Naisten Liiga | Stat | |
18:00 | PK-35 Vantaa W | 0-0 |
(ft) | Ilves Tampere W | |
Fotboll Internationellt Copa Libertadores - Grupp 1 | Stat | |
00:00 | Cerro Porteño | 0-0 |
(ft) | Fluminense | |
Fotboll Internationellt Copa Libertadores - Grupp 2 | Stat | |
00:00 | Cobresal | 0-2 |
(ft) | Talleres de Córdoba | |
02:00 | Barcelona SC | 0-2 |
(ft) | São Paulo | |
Fotboll Internationellt Copa Libertadores - Grupp 5 | Stat | |
02:00 | Palestino | 3-1 |
(ft) | Millonarios | |
Fotboll Internationellt Copa Sudamericana - Grupp A | Stat | |
04:00 | Independiente Medellín | 2-1 |
(ft) | Defensa y Justicia | |
02:00 | Always Ready | 2-0 |
(ft) | Universidad César Vallejo | |
Fotboll Internationellt Copa Sudamericana - Grupp C | Stat | |
04:00 | Delfín SC | 1-2 |
(ft) | Internacional | |
Fotboll Internationellt Copa Sudamericana - Grupp D | Stat | |
02:00 | Fortaleza | 4-2 |
(ft) | Boca Juniors | |
Fotboll Colombia Primera B - Apertura | ||
22:30 | Atlético FC | 1-3 |
(ft) | Tigres FC | |
23:00 | Orsomarso SC | 1-2 |
(ft) | Boca Juniors de Cali | |
Fotboll Colombia Copa Colombia - Slutspel | Stat | |
00:30 | Patriotas Boyacá | 0-3 |
(ft) | Atlético Bucaramanga | |
02:00 | Deportes Quindío | 2-3 |
(ft) | Envigado FC | |
03:00 | Once Caldas | 0-1 |
(ft) | Fortaleza FC | |
Fotboll Belgien Jupiler Pro League - Degradering | Stat | |
20:45 | K.AS.Eupen | 1-2 |
(ft) | Sporting Charleroi | |
Fotboll Nederländerna Keuken Kampioen Divisie | ||
20:00 | De Graafschap | 3-0 |
(ft) | MVV Maastricht | |
20:00 | FC Oss | 1-1 |
(ft) | Jong AZ | |
20:00 | VVV Venlo | 2-3 |
(ft) | FC Den Bosch | |
20:00 | SC Cambuur | 3-3 |
(ft) | FC Dordrecht | |
20:00 | Jong Ajax | 1-1 |
(ft) | Roda JC | |
20:00 | Willem II | 1-1 |
(ft) | FC Groningen | |
Fotboll Kroatien HTPrva Liga | ||
18:00 | Istra 1961 | 3-0 |
(ft) | Slaven Belupo | |
Fotboll Peru Primera División Apertura | ||
22:00 | Sport Huancayo | 1-0 |
(ft) | Carlos A. Manucci | |
Fotboll Polen LOTTO Ekstraklasa | Stat | |
20:30 | Jagiellonia Bialystok | 2-2 |
(ft) | MKS Pogon Szczecin | |
18:00 | Piast Gliwice | 2-0 |
(ft) | Warta Poznan | |
Fotboll Portugal Primeira Liga | ||
21:15 | Gil Vicente | 2-2 |
(ft) | Arouca | |
Fotboll Portugal Taça de Portugal | ||
Fotboll Schweiz Challenge League | Stat | |
20:15 | Aarau | 0-2 |
(ft) | AC Bellinzona | |
Fotboll Skottland Championship League | ||
20:45 | Airdrieonians | 0-0 |
(ft) | Dundee United | |
Fotboll Slovakien Fortuna liga - Degradering | ||
17:30 | MFK Zemplin Michalovce | 2-0 |
(ft) | MFK Dukla Banska Bystrica | |
Fotboll Turkiet Süper Lig | Stat | |
19:00 | Adana Demirspor | 0-3 |
(ft) | Galatasaray | |
Fotboll Österrike Erste Liga | Stat | |
18:10 | SV Lafnitz | 2-3 |
(ft) | DSV Leoben | |
18:10 | Kapfenberger SV 1919 | 1-3 |
(ft) | SV Horn | |
18:10 | SV Guntamatic Ried | 3-0 |
(ft) | SKU Amstetten | |
Fotboll Sydafrika Premier League | Stat | |
19:30 | TS Galaxy | 2-1 |
(ft) | Moroka Swallows | |
19:30 | Cape Town Spurs | 1-0 |
(ft) | Richards Bay | |
Fotboll Rumänien Liga I - Relegation Group | ||
19:00 | Dinamo Bucuresti | 1-1 |
(ft) | FC Voluntari | |
Fotboll Bulgarien Parva Liga - Relegation Group A | ||
19:00 | Pirin Blagoevgrad | 1-2 |
(ft) | Botev Vratsa | |
Fotboll Australien A-Liga | ||
11:45 | Brisbane Roar | 3-4 |
(ft) | Adelaide United | |
Fotboll Honduras Liga Nacional - Clausura | Stat | |
03:30 | Victoria | 1-0 |
(ft) | Marathón | |
01:15 | Motagua | 3-0 |
(ft) | Real Sociedad | |
Fotboll Danmark ALKA Superliga Relegation | Stat | |
19:00 | Lyngby | 1-1 |
(ft) | Vejle Boldklub | |
Fotboll Sverige Elitettan - Damer | ||
19:00 | Jitex Mölndal BK | 5-0 |
(ft) | Lidköpings FK W | |
19:30 | Sunnanå SK W | 0-2 |
(ft) | Malmö FF W | |
Fotboll Österrike tipp3-Bundesliga - Nedflyttningsgrupp | ||
19:30 | FK Austria Wien | 2-2 |
(ft) | SCR Altach | |
Fotboll Danmark NordicBet Liga - Promotion Group | Stat | |
19:00 | Kolding IF | 0-3 |
(ft) | SønderjyskE | |
Fotboll Danmark NordicBet Liga - Relegation Group | ||
19:00 | B.93 | 0-1 |
(ft) | AC Horsens | |
19:00 | Hillerød Fodbold | 0-0 |
(ft) | Næstved | |
Fotboll Internationellt Copa Sudamericana - Grupp F | Stat | |
00:00 | Nacional Asunción | 2-2 |
(ft) | Racing de Montevideo | |
Fotboll Internationellt Copa Sudamericana - Grupp G | Stat | |
00:00 | Metropolitanos FC | 0-2 |
(ft) | Lanús | |
Fotboll Mexiko Liga de Expansión - Clausura Playoffs | Stat | |
03:05 | Cancún FC | 0-1 |
(ft) | Atlante | |
05:05 | Mineros de Zacatecas | 0-0 |
(ft) | Leones Negros Guadalajara | |
Fotboll Italien Serie A Women - Championship Group | Stat | |
20:30 | Juventus W | 0-2 |
(ft) | Inter W |