Fotboll > Nederländerna >  Eredivisie Spelschema:KomplettKommande
Omgång / Kommande
Omgång Datum Match
Eredivisie
  1994-07-01 01:00 1994/1995
  1995-07-01 01:00 1995/1996
  1996-07-01 01:00 1996/1997
  1997-07-01 01:00 1997/1998
  1998-07-01 01:00 1998/1999
  1999-07-01 01:00 1999/2000
  2000-07-01 01:00 2000/2001
  2001-08-17 20:00 2001/2002
  2002-08-25 16:00 2002/2003
  2003-08-15 20:00 2003/2004
  2004-08-14 18:00 2004/2005
  2005-08-12 18:00 2005/2006
  2006-08-18 20:00 2006/2007
  2007-08-17 20:00 2007/2008
  2008-08-29 12:30 2008/2009
  2009-07-31 12:00 2009/2010
  2010-08-06 20:00 2010/2011
  2011-08-05 20:00 2011/2012
  2012-08-10 20:00 2012/2013
  2013-08-02 14:00 2013/2014
  2014-08-08 16:00 2014/2015
  2015-08-07 20:00 2015/2016
  2016-08-01 12:00 2016/2017
  2017-01-19 20:00 2017/2018
  2018-08-09 16:00 2018/2019
  2019-08-02 16:00 2019/2020
  2020-09-01 20:00 2020/2021
  2021-08-13 20:00 2021/2022
  2022-08-05 20:00 2022/2023
Omgång 1
  2022-08-05 20:00 SC Heerenveen - Sparta Rotterdam
  2022-08-06 16:30 Fortuna Sittard - Ajax
  2022-08-06 18:45 SC Cambuur - Excelsior
  2022-08-06 20:00 PSV Eindhoven - FC Emmen
  2022-08-06 21:00 RKC Waalwijk - FC Utrecht
  2022-08-07 12:15 FC Groningen - FC Volendam
  2022-08-07 14:30 NEC Nijmegen - FC Twente
  2022-08-07 14:30 Vitesse - Feyenoord
  2022-08-07 16:45 AZ - Go Ahead Eagles
Omgång 2
  2022-08-12 20:00 Excelsior - Vitesse
  2022-08-13 18:45 Go Ahead Eagles - PSV Eindhoven
  2022-08-13 20:00 FC Emmen - RKC Waalwijk
  2022-08-13 20:00 FC Utrecht - SC Cambuur
  2022-08-13 21:00 Feyenoord - SC Heerenveen
  2022-08-14 12:15 FC Volendam - NEC Nijmegen
  2022-08-14 14:30 Ajax - FC Groningen
  2022-08-14 14:30 FC Twente - Fortuna Sittard
  2022-08-14 16:45 Sparta Rotterdam - AZ
Omgång 3
  2022-08-20 16:30 Vitesse - SC Heerenveen
  2022-08-20 18:45 FC Groningen - Go Ahead Eagles
  2022-08-20 20:00 PSV Eindhoven - FC Volendam
  2022-08-20 21:00 FC Emmen - FC Utrecht
  2022-08-21 12:15 Fortuna Sittard - SC Cambuur
  2022-08-21 14:30 AZ - NEC Nijmegen
  2022-08-21 14:30 Sparta Rotterdam - Ajax
  2022-08-21 16:45 RKC Waalwijk - Feyenoord
  2022-08-26 20:00 NEC Nijmegen - FC Groningen
Omgång 4
  2022-08-27 16:30 Go Ahead Eagles - Sparta Rotterdam
  2022-08-27 18:45 Vitesse - RKC Waalwijk
  2022-08-27 20:00 Feyenoord - FC Emmen
  2022-08-27 21:00 SC Heerenveen - Fortuna Sittard
  2022-08-28 12:15 FC Utrecht - Ajax
  2022-08-28 14:30 Excelsior - PSV Eindhoven
  2022-08-28 14:30 FC Volendam - FC Twente
  2022-08-28 16:45 SC Cambuur - AZ
  2022-08-31 21:00 FC Twente - Excelsior
Omgång 5
  2022-09-02 20:00 Fortuna Sittard - FC Utrecht
  2022-09-03 16:30 Ajax - SC Cambuur
  2022-09-03 18:45 FC Twente - PSV Eindhoven
  2022-09-03 20:00 Sparta Rotterdam - FC Volendam
  2022-09-03 21:00 Go Ahead Eagles - Feyenoord
  2022-09-04 12:15 RKC Waalwijk - Excelsior
  2022-09-04 14:30 FC Emmen - AZ
  2022-09-04 14:30 SC Heerenveen - NEC Nijmegen
  2022-09-04 16:45 FC Groningen - Vitesse
Omgång 6
  2022-09-09 20:00 FC Volendam - Go Ahead Eagles
  2022-09-10 16:30 NEC Nijmegen - Fortuna Sittard
  2022-09-10 18:45 Ajax - SC Heerenveen
  2022-09-10 20:00 Excelsior - FC Emmen
  2022-09-10 21:00 PSV Eindhoven - RKC Waalwijk
  2022-09-11 12:15 FC Utrecht - Vitesse
  2022-09-11 14:30 AZ - FC Twente
  2022-09-11 14:30 SC Cambuur - FC Groningen
  2022-09-11 16:45 Feyenoord - Sparta Rotterdam
Omgång 7
  2022-09-16 20:00 FC Utrecht - NEC Nijmegen
  2022-09-17 16:30 Sparta Rotterdam - FC Groningen
  2022-09-17 18:45 Vitesse - FC Volendam
  2022-09-17 20:00 RKC Waalwijk - SC Cambuur
  2022-09-17 21:00 Fortuna Sittard - Excelsior
  2022-09-18 12:15 Go Ahead Eagles - FC Emmen
  2022-09-18 14:30 PSV Eindhoven - Feyenoord
  2022-09-18 14:30 SC Heerenveen - FC Twente
  2022-09-18 16:45 AZ - Ajax
Omgång 8
  2022-10-01 16:30 SC Cambuur - PSV Eindhoven
  2022-10-01 18:45 Excelsior - FC Utrecht
  2022-10-01 20:00 Ajax - Go Ahead Eagles
  2022-10-01 20:00 FC Twente - Vitesse
  2022-10-01 21:00 FC Groningen - AZ
  2022-10-02 12:15 FC Emmen - SC Heerenveen
  2022-10-02 14:30 Fortuna Sittard - FC Volendam
  2022-10-02 14:30 NEC Nijmegen - Feyenoord
  2022-10-02 16:45 RKC Waalwijk - Sparta Rotterdam
Omgång 9
  2022-10-07 20:00 FC Groningen - RKC Waalwijk
  2022-10-08 18:45 FC Volendam - Ajax
  2022-10-08 20:00 NEC Nijmegen - Excelsior
  2022-10-08 20:00 Sparta Rotterdam - FC Emmen
  2022-10-08 21:00 SC Heerenveen - PSV Eindhoven
  2022-10-09 12:15 Go Ahead Eagles - SC Cambuur
  2022-10-09 14:30 Feyenoord - FC Twente
  2022-10-09 14:30 Vitesse - Fortuna Sittard
  2022-10-09 16:45 FC Utrecht - AZ
Omgång 10
  2022-10-14 20:00 FC Emmen - FC Volendam
  2022-10-15 18:45 Go Ahead Eagles - SC Heerenveen
  2022-10-15 20:00 Ajax - Excelsior
  2022-10-15 20:00 Fortuna Sittard - RKC Waalwijk
  2022-10-15 21:00 SC Cambuur - Vitesse
  2022-10-16 12:15 Sparta Rotterdam - NEC Nijmegen
  2022-10-16 14:30 FC Twente - FC Groningen
  2022-10-16 14:30 PSV Eindhoven - FC Utrecht
  2022-10-16 16:45 AZ - Feyenoord
Omgång 11
  2022-10-22 16:30 Feyenoord - Fortuna Sittard
  2022-10-22 18:45 RKC Waalwijk - Ajax
  2022-10-22 20:00 SC Cambuur - FC Twente
  2022-10-22 20:00 Vitesse - FC Emmen
  2022-10-22 21:00 FC Groningen - PSV Eindhoven
  2022-10-23 12:15 Excelsior - AZ
  2022-10-23 14:30 FC Volendam - SC Heerenveen
  2022-10-23 14:30 NEC Nijmegen - Go Ahead Eagles
  2022-10-23 16:45 FC Utrecht - Sparta Rotterdam
Omgång 12
  2022-10-30 18:00 Ajax - Vitesse
  2022-10-30 18:00 AZ - FC Volendam
  2022-10-30 18:00 FC Emmen - FC Groningen
  2022-10-30 18:00 FC Twente - RKC Waalwijk
  2022-10-30 18:00 Feyenoord - SC Cambuur
  2022-10-30 18:00 Go Ahead Eagles - Excelsior
  2022-10-30 18:00 PSV Eindhoven - NEC Nijmegen
  2022-10-30 18:00 SC Heerenveen - FC Utrecht
  2022-10-30 18:00 Sparta Rotterdam - Fortuna Sittard
Omgång 13
  2022-11-06 18:00 Ajax - PSV Eindhoven
  2022-11-06 18:00 Excelsior - SC Heerenveen
  2022-11-06 18:00 FC Twente - Go Ahead Eagles
  2022-11-06 18:00 FC Utrecht - FC Groningen
  2022-11-06 18:00 FC Volendam - Feyenoord
  2022-11-06 18:00 Fortuna Sittard - FC Emmen
  2022-11-06 18:00 RKC Waalwijk - AZ
  2022-11-06 18:00 SC Cambuur - NEC Nijmegen
  2022-11-06 18:00 Vitesse - Sparta Rotterdam
Omgång 14
  2022-11-13 18:00 FC Emmen - Ajax
  2022-11-13 18:00 FC Groningen - Fortuna Sittard
  2022-11-13 18:00 FC Volendam - FC Utrecht
  2022-11-13 18:00 Feyenoord - Excelsior
  2022-11-13 18:00 Go Ahead Eagles - Vitesse
  2022-11-13 18:00 NEC Nijmegen - RKC Waalwijk
  2022-11-13 18:00 PSV Eindhoven - AZ
  2022-11-13 18:00 SC Heerenveen - SC Cambuur
  2022-11-13 18:00 Sparta Rotterdam - FC Twente
Omgång 15
  2023-01-06 20:00 FC Twente - FC Emmen
  2023-01-07 16:30 RKC Waalwijk - SC Heerenveen
  2023-01-07 18:45 AZ - Vitesse
  2023-01-07 20:00 Fortuna Sittard - Go Ahead Eagles
  2023-01-07 21:00 PSV Eindhoven - Sparta Rotterdam
  2023-01-08 12:15 FC Utrecht - Feyenoord
  2023-01-08 14:30 NEC Nijmegen - Ajax
  2023-01-08 14:30 SC Cambuur - FC Volendam
  2023-01-08 16:45 Excelsior - FC Groningen
Omgång 16
  2023-01-13 20:00 SC Heerenveen - AZ
  2023-01-14 16:30 FC Groningen - Feyenoord
  2023-01-14 18:45 Sparta Rotterdam - Excelsior
  2023-01-14 20:00 Ajax - FC Twente
  2023-01-14 21:00 FC Volendam - RKC Waalwijk
  2023-01-15 12:15 Vitesse - NEC Nijmegen
  2023-01-15 14:30 Fortuna Sittard - PSV Eindhoven
  2023-01-15 14:30 Go Ahead Eagles - FC Utrecht
  2023-01-15 16:45 FC Emmen - SC Cambuur
Omgång 17
  2023-01-20 20:00 Excelsior - FC Volendam
  2023-01-21 18:45 NEC Nijmegen - FC Emmen
  2023-01-21 20:00 PSV Eindhoven - Vitesse
  2023-01-21 20:00 SC Cambuur - Sparta Rotterdam
  2023-01-21 21:00 RKC Waalwijk - Go Ahead Eagles
  2023-01-22 12:15 SC Heerenveen - FC Groningen
  2023-01-22 14:30 FC Twente - FC Utrecht
  2023-01-22 14:30 Feyenoord - Ajax
  2023-01-22 16:45 AZ - Fortuna Sittard
Omgång 18
  2023-01-24 18:45 FC Emmen - PSV Eindhoven
  2023-01-24 21:00 Sparta Rotterdam - RKC Waalwijk
  2023-01-25 18:45 Go Ahead Eagles - AZ
  2023-01-25 18:45 Vitesse - FC Twente
  2023-01-25 20:00 Fortuna Sittard - SC Heerenveen
  2023-01-25 21:00 FC Utrecht - Excelsior
  2023-01-25 21:00 Feyenoord - NEC Nijmegen
  2023-01-26 18:45 FC Groningen - SC Cambuur
  2023-01-26 21:00 Ajax - FC Volendam
Omgång 19
  2023-01-27 20:00 RKC Waalwijk - FC Emmen
  2023-01-28 18:45 PSV Eindhoven - Go Ahead Eagles
  2023-01-28 20:00 NEC Nijmegen - Sparta Rotterdam
  2023-01-28 20:00 SC Heerenveen - Vitesse
  2023-01-28 21:00 AZ - FC Utrecht
  2023-01-29 12:15 FC Twente - Feyenoord
  2023-01-29 14:30 Excelsior - Ajax
  2023-01-29 14:30 FC Volendam - FC Groningen
  2023-01-29 16:45 SC Cambuur - Fortuna Sittard
Omgång 20
  2023-02-03 20:00 Fortuna Sittard - Sparta Rotterdam
  2023-02-04 18:45 FC Volendam - AZ
  2023-02-04 20:00 FC Emmen - Vitesse
  2023-02-04 20:00 FC Utrecht - SC Heerenveen
  2023-02-04 21:00 Excelsior - RKC Waalwijk
  2023-02-05 12:15 SC Cambuur - Ajax
  2023-02-05 14:30 Feyenoord - PSV Eindhoven
  2023-02-05 14:30 Go Ahead Eagles - NEC Nijmegen
  2023-02-05 16:45 FC Groningen - FC Twente
Omgång 21
  2023-02-12 18:00 Ajax - RKC Waalwijk
  2023-02-12 18:00 AZ - Excelsior
  2023-02-12 18:00 FC Emmen - Fortuna Sittard
  2023-02-12 18:00 FC Twente - FC Volendam
  2023-02-12 18:00 NEC Nijmegen - SC Cambuur
  2023-02-12 18:00 PSV Eindhoven - FC Groningen
  2023-02-12 18:00 SC Heerenveen - Feyenoord
  2023-02-12 18:00 Sparta Rotterdam - Go Ahead Eagles
  2023-02-12 18:00 Vitesse - FC Utrecht
Omgång 22
  2023-02-19 18:00 Ajax - Sparta Rotterdam
  2023-02-19 18:00 Excelsior - NEC Nijmegen
  2023-02-19 18:00 FC Groningen - FC Emmen
  2023-02-19 18:00 FC Utrecht - PSV Eindhoven
  2023-02-19 18:00 FC Volendam - Vitesse
  2023-02-19 18:00 Feyenoord - AZ
  2023-02-19 18:00 Go Ahead Eagles - FC Twente
  2023-02-19 18:00 RKC Waalwijk - Fortuna Sittard
  2023-02-19 18:00 SC Cambuur - SC Heerenveen
Omgång 23
  2023-02-26 18:00 AZ - SC Cambuur
  2023-02-26 18:00 FC Emmen - Go Ahead Eagles
  2023-02-26 18:00 FC Groningen - Excelsior
  2023-02-26 18:00 Fortuna Sittard - Feyenoord
  2023-02-26 18:00 NEC Nijmegen - FC Volendam
  2023-02-26 18:00 PSV Eindhoven - FC Twente
  2023-02-26 18:00 SC Heerenveen - RKC Waalwijk
  2023-02-26 18:00 Sparta Rotterdam - FC Utrecht
  2023-02-26 18:00 Vitesse - Ajax
Omgång 24
  2023-03-05 18:00 Ajax - NEC Nijmegen
  2023-03-05 18:00 Excelsior - Sparta Rotterdam
  2023-03-05 18:00 FC Twente - SC Heerenveen
  2023-03-05 18:00 FC Utrecht - Fortuna Sittard
  2023-03-05 18:00 FC Volendam - FC Emmen
  2023-03-05 18:00 Feyenoord - FC Groningen
  2023-03-05 18:00 RKC Waalwijk - PSV Eindhoven
  2023-03-05 18:00 SC Cambuur - Go Ahead Eagles
  2023-03-05 18:00 Vitesse - AZ
Omgång 25
  2023-03-12 18:00 AZ - FC Groningen
  2023-03-12 18:00 FC Emmen - Excelsior
  2023-03-12 18:00 Feyenoord - FC Volendam
  2023-03-12 18:00 Fortuna Sittard - FC Twente
  2023-03-12 18:00 Go Ahead Eagles - RKC Waalwijk
  2023-03-12 18:00 NEC Nijmegen - FC Utrecht
  2023-03-12 18:00 PSV Eindhoven - SC Cambuur
  2023-03-12 18:00 SC Heerenveen - Ajax
  2023-03-12 18:00 Sparta Rotterdam - Vitesse
Omgång 26
  2023-03-19 18:00 Ajax - Feyenoord
  2023-03-19 18:00 Excelsior - SC Cambuur
  2023-03-19 18:00 FC Emmen - Sparta Rotterdam
  2023-03-19 18:00 FC Groningen - SC Heerenveen
  2023-03-19 18:00 FC Twente - AZ
  2023-03-19 18:00 FC Utrecht - Go Ahead Eagles
  2023-03-19 18:00 FC Volendam - Fortuna Sittard
  2023-03-19 18:00 RKC Waalwijk - NEC Nijmegen
  2023-03-19 18:00 Vitesse - PSV Eindhoven
Omgång 27
  2023-03-26 18:00 AZ - SC Heerenveen
  2023-03-26 18:00 Excelsior - FC Twente
  2023-03-26 18:00 FC Utrecht - FC Volendam
  2023-03-26 18:00 Fortuna Sittard - FC Groningen
  2023-03-26 18:00 Go Ahead Eagles - Ajax
  2023-03-26 18:00 NEC Nijmegen - PSV Eindhoven
  2023-03-26 18:00 RKC Waalwijk - Vitesse
  2023-03-26 18:00 SC Cambuur - FC Emmen
  2023-03-26 18:00 Sparta Rotterdam - Feyenoord
Omgång 28
  2023-04-02 18:00 Ajax - Fortuna Sittard
  2023-04-02 18:00 AZ - Sparta Rotterdam
  2023-04-02 18:00 FC Emmen - NEC Nijmegen
  2023-04-02 18:00 FC Groningen - FC Utrecht
  2023-04-02 18:00 FC Twente - SC Cambuur
  2023-04-02 18:00 Feyenoord - RKC Waalwijk
  2023-04-02 18:00 PSV Eindhoven - Excelsior
  2023-04-02 18:00 SC Heerenveen - FC Volendam
  2023-04-02 18:00 Vitesse - Go Ahead Eagles
Omgång 29
  2023-04-09 18:00 Ajax - FC Emmen
  2023-04-09 18:00 Excelsior - Go Ahead Eagles
  2023-04-09 18:00 FC Utrecht - FC Twente
  2023-04-09 18:00 FC Volendam - PSV Eindhoven
  2023-04-09 18:00 Fortuna Sittard - AZ
  2023-04-09 18:00 NEC Nijmegen - Vitesse
  2023-04-09 18:00 RKC Waalwijk - FC Groningen
  2023-04-09 18:00 SC Cambuur - Feyenoord
  2023-04-09 18:00 Sparta Rotterdam - SC Heerenveen
Omgång 30
  2023-04-16 18:00 AZ - RKC Waalwijk
  2023-04-16 18:00 FC Groningen - NEC Nijmegen
  2023-04-16 18:00 FC Twente - Sparta Rotterdam
  2023-04-16 18:00 FC Volendam - SC Cambuur
  2023-04-16 18:00 Feyenoord - FC Utrecht
  2023-04-16 18:00 Go Ahead Eagles - Fortuna Sittard
  2023-04-16 18:00 PSV Eindhoven - Ajax
  2023-04-16 18:00 SC Heerenveen - FC Emmen
  2023-04-16 18:00 Vitesse - Excelsior
Omgång 31
  2023-04-23 18:00 Ajax - AZ
  2023-04-23 18:00 Excelsior - Feyenoord
  2023-04-23 18:00 FC Emmen - FC Twente
  2023-04-23 18:00 Fortuna Sittard - Vitesse
  2023-04-23 18:00 Go Ahead Eagles - FC Groningen
  2023-04-23 18:00 NEC Nijmegen - SC Heerenveen
  2023-04-23 18:00 RKC Waalwijk - FC Volendam
  2023-04-23 18:00 SC Cambuur - FC Utrecht
  2023-04-23 18:00 Sparta Rotterdam - PSV Eindhoven
Omgång 32
  2023-04-30 18:00 AZ - FC Emmen
  2023-04-30 18:00 FC Groningen - Ajax
  2023-04-30 18:00 FC Twente - NEC Nijmegen
  2023-04-30 18:00 FC Utrecht - RKC Waalwijk
  2023-04-30 18:00 FC Volendam - Sparta Rotterdam
  2023-04-30 18:00 Feyenoord - Go Ahead Eagles
  2023-04-30 18:00 PSV Eindhoven - Fortuna Sittard
  2023-04-30 18:00 SC Heerenveen - Excelsior
  2023-04-30 18:00 Vitesse - SC Cambuur
Omgång 33
  2023-05-21 14:30 Ajax - FC Utrecht
  2023-05-21 14:30 Excelsior - Fortuna Sittard
  2023-05-21 14:30 FC Emmen - Feyenoord
  2023-05-21 14:30 Go Ahead Eagles - FC Volendam
  2023-05-21 14:30 NEC Nijmegen - AZ
  2023-05-21 14:30 PSV Eindhoven - SC Heerenveen
  2023-05-21 14:30 RKC Waalwijk - FC Twente
  2023-05-21 14:30 Sparta Rotterdam - SC Cambuur
  2023-05-21 14:30 Vitesse - FC Groningen
Omgång 34
  2023-05-28 14:30 AZ - PSV Eindhoven
  2023-05-28 14:30 FC Groningen - Sparta Rotterdam
  2023-05-28 14:30 FC Twente - Ajax
  2023-05-28 14:30 FC Utrecht - FC Emmen
  2023-05-28 14:30 FC Volendam - Excelsior
  2023-05-28 14:30 Feyenoord - Vitesse
  2023-05-28 14:30 Fortuna Sittard - NEC Nijmegen
  2023-05-28 14:30 SC Cambuur - RKC Waalwijk
  2023-05-28 14:30 SC Heerenveen - Go Ahead Eagles

Ansvarsfriskrivning:Data och information tillhandahålls enbart som informationsmaterial. Vi tar inte ansvar för eventuella felaktigheter i denna information.
Powered by
Score24.com