Fotboll > Nederländerna >  Eredivisie Spelschema:KomplettKommande
Omgång / Komplett
Omgång Datum Match Resultat  
Omgång 1
  2022-08-05 20:00 SC Heerenveen - Sparta Rotterdam 0-0
  2022-08-06 16:30 Fortuna Sittard - Ajax 2-3
  2022-08-06 18:45 SC Cambuur - Excelsior 0-2
  2022-08-06 20:00 PSV Eindhoven - FC Emmen 4-1
  2022-08-06 21:00 RKC Waalwijk - FC Utrecht 2-2
  2022-08-07 12:15 FC Groningen - FC Volendam 2-2
  2022-08-07 14:30 NEC Nijmegen - FC Twente 0-1
  2022-08-07 14:30 Vitesse - Feyenoord 2-5
  2022-08-07 16:45 AZ - Go Ahead Eagles 2-0
Omgång 2
  2022-08-12 20:00 Excelsior - Vitesse 3-1
  2022-08-13 18:45 Go Ahead Eagles - PSV Eindhoven 2-5
  2022-08-13 20:00 FC Emmen - RKC Waalwijk 1-1
  2022-08-13 20:00 FC Utrecht - SC Cambuur 0-0
  2022-08-13 21:00 Feyenoord - SC Heerenveen 0-0
  2022-08-14 12:15 FC Volendam - NEC Nijmegen 1-4
  2022-08-14 14:30 Ajax - FC Groningen 6-1
  2022-08-14 14:30 FC Twente - Fortuna Sittard 3-0
  2022-08-14 16:45 Sparta Rotterdam - AZ 2-3
Omgång 3
  2022-08-20 16:30 Vitesse - SC Heerenveen 0-4
  2022-08-20 18:45 Fortuna Sittard - SC Cambuur 1-4
  2022-08-20 21:00 FC Emmen - FC Utrecht 3-2
  2022-08-21 12:15 FC Groningen - Go Ahead Eagles 1-0
  2022-08-21 14:30 Sparta Rotterdam - Ajax 0-1
  2022-08-21 16:45 RKC Waalwijk - Feyenoord 0-1
  2022-08-31 18:45 PSV Eindhoven - FC Volendam 7-1
  2022-08-31 21:00 FC Twente - Excelsior 4-0
  2022-09-01 20:00 AZ - NEC Nijmegen 1-1
Omgång 4
  2022-08-26 20:00 NEC Nijmegen - FC Groningen 1-1
  2022-08-27 16:30 Go Ahead Eagles - Sparta Rotterdam 0-1
  2022-08-27 18:45 Vitesse - RKC Waalwijk 2-2
  2022-08-27 20:00 Feyenoord - FC Emmen 4-0
  2022-08-27 21:00 SC Heerenveen - Fortuna Sittard 2-1
  2022-08-28 12:15 FC Utrecht - Ajax 0-2
  2022-08-28 14:30 Excelsior - PSV Eindhoven 1-6
  2022-08-28 14:30 FC Volendam - FC Twente 1-0
  2022-08-28 16:45 SC Cambuur - AZ 0-1
Omgång 5
  2022-09-02 20:00 Fortuna Sittard - FC Utrecht 3-4
  2022-09-03 16:30 Ajax - SC Cambuur 4-0
  2022-09-03 18:45 FC Twente - PSV Eindhoven 2-1
  2022-09-03 20:00 Sparta Rotterdam - FC Volendam 4-0
  2022-09-03 21:00 Go Ahead Eagles - Feyenoord 3-4
  2022-09-04 12:15 RKC Waalwijk - Excelsior 5-2
  2022-09-04 14:30 FC Emmen - AZ 0-3
  2022-09-04 14:30 SC Heerenveen - NEC Nijmegen 0-0
  2022-09-04 16:45 FC Groningen - Vitesse 0-1
Omgång 6
  2022-09-09 20:00 FC Volendam - Go Ahead Eagles 2-3
  2022-09-10 16:30 NEC Nijmegen - Fortuna Sittard 1-1
  2022-09-10 18:45 Ajax - SC Heerenveen 5-0
  2022-09-10 21:00 Excelsior - FC Emmen 2-1
  2022-09-11 12:15 FC Utrecht - Vitesse 1-0
  2022-09-11 14:30 PSV Eindhoven - RKC Waalwijk 1-0
  2022-09-11 14:30 SC Cambuur - FC Groningen 0-1
  2022-09-11 16:45 AZ - FC Twente 1-1
  2022-09-11 20:00 Feyenoord - Sparta Rotterdam 3-0
Omgång 7
  2022-09-16 20:00 FC Utrecht - NEC Nijmegen 0-0
  2022-09-17 16:30 Sparta Rotterdam - FC Groningen 2-1
  2022-09-17 18:45 Vitesse - FC Volendam 1-1
  2022-09-17 20:00 RKC Waalwijk - SC Cambuur 5-1
  2022-09-17 21:00 Fortuna Sittard - Excelsior 1-0
  2022-09-18 12:15 Go Ahead Eagles - FC Emmen 2-0
  2022-09-18 14:30 PSV Eindhoven - Feyenoord 4-3
  2022-09-18 14:30 SC Heerenveen - FC Twente 2-1
  2022-09-18 16:45 AZ - Ajax 2-1
Omgång 8
  2022-10-01 16:30 SC Cambuur - PSV Eindhoven 3-0
  2022-10-01 18:45 FC Groningen - AZ 1-4
  2022-10-01 20:00 Ajax - Go Ahead Eagles 1-1
  2022-10-01 21:00 FC Twente - Vitesse 3-0
  2022-10-02 12:15 Fortuna Sittard - FC Volendam 2-0
  2022-10-02 14:30 Excelsior - FC Utrecht 0-1
  2022-10-02 14:30 NEC Nijmegen - Feyenoord 1-1
  2022-10-02 16:45 RKC Waalwijk - Sparta Rotterdam 2-2
  2022-10-02 20:00 FC Emmen - SC Heerenveen 0-0
Omgång 9
  2022-10-07 20:00 FC Groningen - RKC Waalwijk 2-3
  2022-10-08 16:30 FC Volendam - Ajax 2-4
  2022-10-08 18:45 Sparta Rotterdam - FC Emmen 3-1
  2022-10-08 21:00 NEC Nijmegen - Excelsior 1-1
  2022-10-09 12:15 Go Ahead Eagles - SC Cambuur 0-0
  2022-10-09 14:30 FC Utrecht - AZ 1-2
  2022-10-09 14:30 Feyenoord - FC Twente 2-0
  2022-10-09 16:45 SC Heerenveen - PSV Eindhoven 0-1
  2022-10-09 20:00 Vitesse - Fortuna Sittard 1-2
Omgång 10
  2022-10-14 20:00 FC Emmen - FC Volendam 1-1
  2022-10-15 18:45 Fortuna Sittard - RKC Waalwijk 0-0
  2022-10-15 20:00 Go Ahead Eagles - SC Heerenveen 1-1
  2022-10-15 21:00 SC Cambuur - Vitesse 0-3
  2022-10-16 12:15 Sparta Rotterdam - NEC Nijmegen 2-0
  2022-10-16 14:30 FC Twente - FC Groningen 3-0
  2022-10-16 14:30 PSV Eindhoven - FC Utrecht 6-1
  2022-10-16 16:45 AZ - Feyenoord 1-3
  2022-10-16 20:00 Ajax - Excelsior 7-1
Omgång 11
  2022-10-22 16:30 Feyenoord - Fortuna Sittard 1-1
  2022-10-22 18:45 RKC Waalwijk - Ajax 1-4
  2022-10-22 21:00 Vitesse - FC Emmen 2-1
  2022-10-23 12:15 Excelsior - AZ 2-1
  2022-10-23 14:30 FC Groningen - PSV Eindhoven 4-2
  2022-10-23 14:30 NEC Nijmegen - Go Ahead Eagles 3-3
  2022-10-23 14:30 SC Cambuur - FC Twente 0-1
  2022-10-23 16:45 FC Utrecht - Sparta Rotterdam 3-1
  2022-10-23 20:00 FC Volendam - SC Heerenveen 1-3
Omgång 12
  2022-10-29 16:30 SC Heerenveen - FC Utrecht 1-2
  2022-10-29 18:45 Sparta Rotterdam - Fortuna Sittard 3-1
  2022-10-29 21:00 Go Ahead Eagles - Excelsior 3-1
  2022-10-30 12:15 FC Emmen - FC Groningen 0-0
  2022-10-30 14:30 FC Twente - RKC Waalwijk 3-0
  2022-10-30 14:30 PSV Eindhoven - NEC Nijmegen 3-0
  2022-10-30 16:45 AZ - FC Volendam 2-1
  2022-11-09 20:00 Ajax - Vitesse 2-2
  2022-11-10 20:00 Feyenoord - SC Cambuur 1-0
Omgång 13
  2022-11-04 20:00 SC Cambuur - NEC Nijmegen 0-1
  2022-11-05 16:30 Vitesse - Sparta Rotterdam 0-4
  2022-11-05 18:45 Fortuna Sittard - FC Emmen 0-1
  2022-11-05 21:00 Excelsior - SC Heerenveen 0-1
  2022-11-06 12:15 FC Utrecht - FC Groningen 2-1
  2022-11-06 14:30 FC Twente - Go Ahead Eagles 1-1
  2022-11-06 14:30 FC Volendam - Feyenoord 0-2
  2022-11-06 16:45 Ajax - PSV Eindhoven 1-2
  2022-11-06 16:45 RKC Waalwijk - AZ 3-1
Omgång 14
  2022-11-11 20:00 Sparta Rotterdam - FC Twente 1-1
  2022-11-12 16:30 FC Volendam - FC Utrecht 0-4
  2022-11-12 18:45 FC Emmen - Ajax 3-3
  2022-11-12 21:00 PSV Eindhoven - AZ 0-1
  2022-11-13 12:15 NEC Nijmegen - RKC Waalwijk 6-1
  2022-11-13 14:30 FC Groningen - Fortuna Sittard 2-3
  2022-11-13 14:30 SC Heerenveen - SC Cambuur 2-1
  2022-11-13 16:45 Feyenoord - Excelsior 5-1
  2022-11-13 20:00 Go Ahead Eagles - Vitesse 2-2
Omgång 15
  2023-01-06 20:00 FC Twente - FC Emmen    
  2023-01-07 16:30 RKC Waalwijk - SC Heerenveen    
  2023-01-07 18:45 AZ - Vitesse    
  2023-01-07 20:00 Fortuna Sittard - Go Ahead Eagles    
  2023-01-07 21:00 PSV Eindhoven - Sparta Rotterdam    
  2023-01-08 12:15 FC Utrecht - Feyenoord    
  2023-01-08 14:30 NEC Nijmegen - Ajax    
  2023-01-08 14:30 SC Cambuur - FC Volendam    
  2023-01-08 16:45 Excelsior - FC Groningen    
Omgång 16
  2023-01-14 18:45 SC Heerenveen - AZ    
  2023-01-14 18:45 Sparta Rotterdam - Excelsior    
  2023-01-14 21:00 Ajax - FC Twente    
  2023-01-14 21:00 FC Volendam - RKC Waalwijk    
  2023-01-15 12:15 Vitesse - NEC Nijmegen    
  2023-01-15 14:30 Fortuna Sittard - PSV Eindhoven    
  2023-01-15 14:30 Go Ahead Eagles - FC Utrecht    
  2023-01-15 16:45 FC Emmen - SC Cambuur    
  2023-01-15 16:45 FC Groningen - Feyenoord    
Omgång 17
  2023-01-20 20:00 Excelsior - FC Volendam    
  2023-01-21 18:45 NEC Nijmegen - FC Emmen    
  2023-01-21 20:00 PSV Eindhoven - Vitesse    
  2023-01-21 20:00 SC Cambuur - Sparta Rotterdam    
  2023-01-21 21:00 RKC Waalwijk - Go Ahead Eagles    
  2023-01-22 12:15 SC Heerenveen - FC Groningen    
  2023-01-22 14:30 FC Twente - FC Utrecht    
  2023-01-22 14:30 Feyenoord - Ajax    
  2023-01-22 16:45 AZ - Fortuna Sittard    
Omgång 18
  2023-01-24 18:45 FC Emmen - PSV Eindhoven    
  2023-01-24 21:00 Sparta Rotterdam - RKC Waalwijk    
  2023-01-25 18:45 Go Ahead Eagles - AZ    
  2023-01-25 18:45 Vitesse - FC Twente    
  2023-01-25 20:00 Fortuna Sittard - SC Heerenveen    
  2023-01-25 21:00 FC Utrecht - Excelsior    
  2023-01-25 21:00 Feyenoord - NEC Nijmegen    
  2023-01-26 18:45 FC Groningen - SC Cambuur    
  2023-01-26 21:00 Ajax - FC Volendam    
Omgång 19
  2023-01-27 20:00 RKC Waalwijk - FC Emmen    
  2023-01-28 18:45 PSV Eindhoven - Go Ahead Eagles    
  2023-01-28 20:00 NEC Nijmegen - Sparta Rotterdam    
  2023-01-28 20:00 SC Heerenveen - Vitesse    
  2023-01-28 21:00 AZ - FC Utrecht    
  2023-01-29 12:15 FC Twente - Feyenoord    
  2023-01-29 14:30 Excelsior - Ajax    
  2023-01-29 14:30 FC Volendam - FC Groningen    
  2023-01-29 16:45 SC Cambuur - Fortuna Sittard    
Omgång 20
  2023-02-03 20:00 Fortuna Sittard - Sparta Rotterdam    
  2023-02-04 18:45 FC Volendam - AZ    
  2023-02-04 20:00 FC Emmen - Vitesse    
  2023-02-04 20:00 FC Utrecht - SC Heerenveen    
  2023-02-04 21:00 Excelsior - RKC Waalwijk    
  2023-02-05 12:15 SC Cambuur - Ajax    
  2023-02-05 14:30 Feyenoord - PSV Eindhoven    
  2023-02-05 14:30 Go Ahead Eagles - NEC Nijmegen    
  2023-02-05 16:45 FC Groningen - FC Twente    
Omgång 21
  2023-02-10 20:00 AZ - Excelsior    
  2023-02-11 18:45 NEC Nijmegen - SC Cambuur    
  2023-02-11 20:00 FC Twente - FC Volendam    
  2023-02-11 20:00 PSV Eindhoven - FC Groningen    
  2023-02-11 21:00 FC Emmen - Fortuna Sittard    
  2023-02-12 12:15 Sparta Rotterdam - Go Ahead Eagles    
  2023-02-12 14:30 SC Heerenveen - Feyenoord    
  2023-02-12 14:30 Vitesse - FC Utrecht    
  2023-02-12 16:45 Ajax - RKC Waalwijk    
Omgång 22
  2023-02-17 20:00 RKC Waalwijk - Fortuna Sittard    
  2023-02-18 16:30 FC Volendam - Vitesse    
  2023-02-18 18:45 FC Groningen - FC Emmen    
  2023-02-18 21:00 Feyenoord - AZ    
  2023-02-19 12:15 SC Cambuur - SC Heerenveen    
  2023-02-19 14:30 FC Utrecht - PSV Eindhoven    
  2023-02-19 14:30 Go Ahead Eagles - FC Twente    
  2023-02-19 18:00 Ajax - Sparta Rotterdam    
  2023-02-19 20:00 Excelsior - NEC Nijmegen    
Omgång 23
  2023-02-24 20:00 Sparta Rotterdam - FC Utrecht    
  2023-02-25 16:30 FC Groningen - Excelsior    
  2023-02-25 18:45 SC Heerenveen - RKC Waalwijk    
  2023-02-25 20:00 AZ - SC Cambuur    
  2023-02-25 21:00 NEC Nijmegen - FC Volendam    
  2023-02-26 12:15 Fortuna Sittard - Feyenoord    
  2023-02-26 14:30 FC Emmen - Go Ahead Eagles    
  2023-02-26 14:30 Vitesse - Ajax    
  2023-02-26 16:45 PSV Eindhoven - FC Twente    
Omgång 24
  2023-03-03 20:00 FC Utrecht - Fortuna Sittard    
  2023-03-04 18:45 FC Volendam - FC Emmen    
  2023-03-04 20:00 Feyenoord - FC Groningen    
  2023-03-04 21:00 FC Twente - SC Heerenveen    
  2023-03-05 12:15 Excelsior - Sparta Rotterdam    
  2023-03-05 14:30 RKC Waalwijk - PSV Eindhoven    
  2023-03-05 14:30 Vitesse - AZ    
  2023-03-05 16:45 Ajax - NEC Nijmegen    
  2023-03-05 20:00 SC Cambuur - Go Ahead Eagles    
Omgång 25
  2023-03-10 20:00 Go Ahead Eagles - RKC Waalwijk    
  2023-03-11 16:30 FC Emmen - Excelsior    
  2023-03-11 18:45 Fortuna Sittard - FC Twente    
  2023-03-11 21:00 Sparta Rotterdam - Vitesse    
  2023-03-12 12:15 NEC Nijmegen - FC Utrecht    
  2023-03-12 14:30 AZ - FC Groningen    
  2023-03-12 14:30 SC Heerenveen - Ajax    
  2023-03-12 16:45 PSV Eindhoven - SC Cambuur    
  2023-03-12 20:00 Feyenoord - FC Volendam    
Omgång 26
  2023-03-17 20:00 FC Volendam - Fortuna Sittard    
  2023-03-18 16:30 FC Utrecht - Go Ahead Eagles    
  2023-03-18 18:45 FC Emmen - Sparta Rotterdam    
  2023-03-18 21:00 RKC Waalwijk - NEC Nijmegen    
  2023-03-19 12:15 FC Groningen - SC Heerenveen    
  2023-03-19 14:30 Ajax - Feyenoord    
  2023-03-19 14:30 Excelsior - SC Cambuur    
  2023-03-19 16:45 Vitesse - PSV Eindhoven    
  2023-03-19 20:00 FC Twente - AZ    
Omgång 27
  2023-04-01 16:30 AZ - SC Heerenveen    
  2023-04-01 18:45 Excelsior - FC Twente    
  2023-04-01 20:00 NEC Nijmegen - PSV Eindhoven    
  2023-04-01 20:00 SC Cambuur - FC Emmen    
  2023-04-01 21:00 RKC Waalwijk - Vitesse    
  2023-04-02 12:15 Go Ahead Eagles - Ajax    
  2023-04-02 14:30 FC Utrecht - FC Volendam    
  2023-04-02 14:30 Sparta Rotterdam - Feyenoord    
  2023-04-02 16:45 Fortuna Sittard - FC Groningen    
Omgång 28
  2023-04-07 20:00 FC Groningen - FC Utrecht    
  2023-04-08 18:45 Vitesse - Go Ahead Eagles    
  2023-04-08 20:00 PSV Eindhoven - Excelsior    
  2023-04-08 21:00 SC Heerenveen - FC Volendam    
  2023-04-09 12:15 FC Twente - SC Cambuur    
  2023-04-09 14:30 Ajax - Fortuna Sittard    
  2023-04-09 14:30 FC Emmen - NEC Nijmegen    
  2023-04-09 16:45 AZ - Sparta Rotterdam    
  2023-04-09 20:00 Feyenoord - RKC Waalwijk    
Omgång 29
  2023-04-14 20:00 Excelsior - Go Ahead Eagles    
  2023-04-15 18:45 RKC Waalwijk - FC Groningen    
  2023-04-15 21:00 Sparta Rotterdam - SC Heerenveen    
  2023-04-16 12:15 NEC Nijmegen - Vitesse    
  2023-04-16 14:30 FC Utrecht - FC Twente    
  2023-04-16 14:30 SC Cambuur - Feyenoord    
  2023-04-16 16:45 FC Volendam - PSV Eindhoven    
  2023-04-16 16:45 Fortuna Sittard - AZ    
  2023-04-16 20:00 Ajax - FC Emmen    
Omgång 30
  2023-04-21 20:00 FC Volendam - SC Cambuur    
  2023-04-22 18:45 SC Heerenveen - FC Emmen    
  2023-04-22 20:00 FC Twente - Sparta Rotterdam    
  2023-04-22 21:00 Vitesse - Excelsior    
  2023-04-23 12:15 FC Groningen - NEC Nijmegen    
  2023-04-23 14:30 Go Ahead Eagles - Fortuna Sittard    
  2023-04-23 14:30 PSV Eindhoven - Ajax    
  2023-04-23 16:45 Feyenoord - FC Utrecht    
  2023-04-23 20:00 AZ - RKC Waalwijk    
Omgång 31
  2023-05-05 20:00 RKC Waalwijk - FC Volendam    
  2023-05-06 18:45 Sparta Rotterdam - PSV Eindhoven    
  2023-05-06 20:00 NEC Nijmegen - SC Heerenveen    
  2023-05-06 20:00 SC Cambuur - FC Utrecht    
  2023-05-06 21:00 Ajax - AZ    
  2023-05-07 12:15 FC Emmen - FC Twente    
  2023-05-07 14:30 Excelsior - Feyenoord    
  2023-05-07 14:30 Go Ahead Eagles - FC Groningen    
  2023-05-07 16:45 Fortuna Sittard - Vitesse    
Omgång 32
  2023-05-12 20:00 FC Twente - NEC Nijmegen    
  2023-05-13 18:45 FC Volendam - Sparta Rotterdam    
  2023-05-13 20:00 SC Heerenveen - Excelsior    
  2023-05-13 21:00 FC Utrecht - RKC Waalwijk    
  2023-05-14 12:15 Vitesse - SC Cambuur    
  2023-05-14 14:30 AZ - FC Emmen    
  2023-05-14 14:30 FC Groningen - Ajax    
  2023-05-14 16:45 Feyenoord - Go Ahead Eagles    
  2023-05-14 20:00 PSV Eindhoven - Fortuna Sittard    
Omgång 33
  2023-05-21 14:30 Ajax - FC Utrecht    
  2023-05-21 14:30 Excelsior - Fortuna Sittard    
  2023-05-21 14:30 FC Emmen - Feyenoord    
  2023-05-21 14:30 Go Ahead Eagles - FC Volendam    
  2023-05-21 14:30 NEC Nijmegen - AZ    
  2023-05-21 14:30 PSV Eindhoven - SC Heerenveen    
  2023-05-21 14:30 RKC Waalwijk - FC Twente    
  2023-05-21 14:30 Sparta Rotterdam - SC Cambuur    
  2023-05-21 14:30 Vitesse - FC Groningen    
Omgång 34
  2023-05-28 14:30 AZ - PSV Eindhoven    
  2023-05-28 14:30 FC Groningen - Sparta Rotterdam    
  2023-05-28 14:30 FC Twente - Ajax    
  2023-05-28 14:30 FC Utrecht - FC Emmen    
  2023-05-28 14:30 FC Volendam - Excelsior    
  2023-05-28 14:30 Feyenoord - Vitesse    
  2023-05-28 14:30 Fortuna Sittard - NEC Nijmegen    
  2023-05-28 14:30 SC Cambuur - RKC Waalwijk    
  2023-05-28 14:30 SC Heerenveen - Go Ahead Eagles    

Ansvarsfriskrivning:Data och information tillhandahålls enbart som informationsmaterial. Vi tar inte ansvar för eventuella felaktigheter i denna information.
Powered by
Score24.com