AZ
Ajax
Almere City FC
Excelsior
FC Twente
FC Utrecht
FC Volendam
Feyenoord
Fortuna Sittard
Go Ahead Eagles
Heracles Almelo
NEC Nijmegen
PEC Zwolle
PSV Eindhoven
RKC Waalwijk
SC Heerenveen
Sparta Rotterdam
Vitesse
AZ
Ajax
Almere City FC
Excelsior
FC Twente
FC Utrecht
FC Volendam
Feyenoord
Fortuna Sittard
Go Ahead Eagles
Heracles Almelo
NEC Nijmegen
PEC Zwolle
PSV Eindhoven
RKC Waalwijk
SC Heerenveen
Sparta Rotterdam
Vitesse
Fotboll > Nederländerna >
Eredivisie
Spelschema:
Komplett
Kommande
Omgång / Komplett
Omgång
Datum
Match
Resultat
Omgång 1
2023-08-11 20:00
FC Volendam -
Vitesse
1-2
2023-08-12 16:30
PSV Eindhoven
- FC Utrecht
2-0
2023-08-12 18:45
SC Heerenveen
- RKC Waalwijk
3-1
2023-08-12 20:00
Ajax
- Heracles Almelo
4-1
2023-08-12 21:00
PEC Zwolle -
Sparta Rotterdam
1-2
2023-08-13 12:15
NEC Nijmegen -
Excelsior
3-4
2023-08-13 14:30
AZ
- Go Ahead Eagles
5-1
2023-08-13 14:30
Feyenoord - Fortuna Sittard
0-0
2023-08-13 16:45
Almere City FC -
FC Twente
1-4
Omgång 2
2023-08-18 20:00
Heracles Almelo
- NEC Nijmegen
2-1
2023-08-19 16:30
Excelsior - Ajax
2-2
2023-08-19 18:45
Vitesse -
PSV Eindhoven
1-3
2023-08-19 20:00
Fortuna Sittard
- Almere City FC
2-1
2023-08-19 21:00
Go Ahead Eagles
- FC Volendam
4-1
2023-08-20 12:15
FC Utrecht -
SC Heerenveen
0-2
2023-08-20 14:30
FC Twente
- PEC Zwolle
3-1
2023-08-20 14:30
Sparta Rotterdam - Feyenoord
2-2
2023-08-20 16:45
RKC Waalwijk -
AZ
1-3
Omgång 3
2023-08-26 18:45
NEC Nijmegen
- RKC Waalwijk
3-0
2023-08-26 21:00
Excelsior - Fortuna Sittard
2-2
2023-08-27 12:15
PEC Zwolle
- FC Utrecht
1-0
2023-08-27 14:30
Feyenoord
- Almere City FC
6-1
2023-08-27 16:45
SC Heerenveen -
Sparta Rotterdam
1-3
2023-09-27 18:45
PSV Eindhoven
- Go Ahead Eagles
3-0
2023-09-27 20:00
FC Twente
- Vitesse
1-0
2023-09-28 20:00
AZ - Heracles Almelo
1-1
2023-11-02 20:00
Ajax
- FC Volendam
2-0
Omgång 4
2023-09-01 20:00
Sparta Rotterdam - NEC Nijmegen
1-1
2023-09-02 16:30
Almere City FC -
PEC Zwolle
1-2
2023-09-02 18:45
Go Ahead Eagles
- SC Heerenveen
3-2
2023-09-02 20:00
RKC Waalwijk -
PSV Eindhoven
0-4
2023-09-02 21:00
Heracles Almelo
- Excelsior
3-1
2023-09-03 12:15
FC Utrecht -
Feyenoord
1-5
2023-09-03 14:30
FC Volendam -
FC Twente
0-2
2023-09-03 14:30
Fortuna Sittard - Ajax
0-0
2023-09-03 16:45
Vitesse -
AZ
0-2
Omgång 5
2023-09-16 16:30
Feyenoord
- SC Heerenveen
6-1
2023-09-16 18:45
Vitesse -
RKC Waalwijk
0-2
2023-09-16 20:00
Fortuna Sittard
- FC Volendam
3-1
2023-09-16 20:00
PSV Eindhoven
- NEC Nijmegen
4-0
2023-09-16 21:00
Heracles Almelo -
FC Utrecht
1-3
2023-09-17 12:15
PEC Zwolle - Go Ahead Eagles
1-1
2023-09-17 14:30
Excelsior - Almere City FC
0-0
2023-09-17 14:30
FC Twente
- Ajax
3-1
2023-09-17 16:45
AZ
- Sparta Rotterdam
2-0
Omgång 6
2023-09-22 20:00
Go Ahead Eagles
- Fortuna Sittard
3-0
2023-09-23 16:30
FC Volendam - Heracles Almelo
2-2
2023-09-23 18:45
NEC Nijmegen
- FC Utrecht
3-0
2023-09-23 20:00
Almere City FC -
PSV Eindhoven
0-4
2023-09-23 21:00
SC Heerenveen -
Excelsior
0-3
2023-09-24 12:15
Sparta Rotterdam
- Vitesse
1-0
2023-09-24 16:45
PEC Zwolle -
AZ
0-3
2023-09-24 16:45
RKC Waalwijk
- FC Twente
1-0
2023-09-27 14:00
Ajax -
Feyenoord
0-4
Omgång 7
2023-09-30 16:30
Feyenoord
- Go Ahead Eagles
3-1
2023-09-30 18:45
FC Utrecht -
Almere City FC
0-2
2023-09-30 18:45
PSV Eindhoven
- FC Volendam
3-1
2023-09-30 21:00
FC Twente
- SC Heerenveen
1-0
2023-10-01 12:15
NEC Nijmegen -
Vitesse
1-3
2023-10-01 14:30
Excelsior
- Sparta Rotterdam
2-1
2023-10-01 14:30
Heracles Almelo
- PEC Zwolle
2-1
2023-10-01 16:45
AZ
- Fortuna Sittard
4-0
2023-12-06 20:00
RKC Waalwijk -
Ajax
2-3
Omgång 8
2023-10-06 20:00
FC Volendam
- FC Utrecht
1-0
2023-10-07 16:30
SC Heerenveen - NEC Nijmegen
1-1
2023-10-07 18:45
Almere City FC
- RKC Waalwijk
1-0
2023-10-07 20:00
Go Ahead Eagles
- Heracles Almelo
4-0
2023-10-07 21:00
Vitesse - Excelsior
0-0
2023-10-08 12:15
PEC Zwolle -
Feyenoord
0-2
2023-10-08 14:30
Ajax -
AZ
1-2
2023-10-08 14:30
Fortuna Sittard -
FC Twente
0-3
2023-10-08 16:45
Sparta Rotterdam -
PSV Eindhoven
0-4
Omgång 9
2023-10-21 18:45
PSV Eindhoven
- Fortuna Sittard
3-1
2023-10-21 18:45
RKC Waalwijk
- FC Volendam
2-1
2023-10-21 20:00
NEC Nijmegen - Almere City FC
1-1
2023-10-21 21:00
AZ
- SC Heerenveen
3-0
2023-10-21 21:00
Feyenoord
- Vitesse
4-0
2023-10-22 12:15
FC Utrecht
- Ajax
4-3
2023-10-22 14:30
Excelsior -
PEC Zwolle
2-4
2023-10-22 14:30
Heracles Almelo - FC Twente
2-2
2023-10-22 16:45
Go Ahead Eagles - Sparta Rotterdam
0-0
Omgång 10
2023-10-27 20:00
Vitesse - PEC Zwolle
1-1
2023-10-28 18:45
SC Heerenveen
- Heracles Almelo
3-0
2023-10-28 20:00
Almere City FC - Go Ahead Eagles
0-0
2023-10-28 20:00
Sparta Rotterdam
- RKC Waalwijk
2-0
2023-10-28 21:00
Fortuna Sittard - FC Utrecht
0-0
2023-10-29 12:15
FC Twente
- Feyenoord
2-1
2023-10-29 14:30
FC Volendam
- Excelsior
3-1
2023-10-29 14:30
PSV Eindhoven
- Ajax
5-2
2023-12-06 19:00
AZ -
NEC Nijmegen
1-2
Omgång 11
2023-11-04 16:30
Heracles Almelo -
PSV Eindhoven
0-6
2023-11-04 18:45
Excelsior - AZ
1-1
2023-11-04 18:45
RKC Waalwijk -
Feyenoord
1-2
2023-11-04 21:00
Go Ahead Eagles
- Vitesse
5-1
2023-11-05 12:15
FC Utrecht - FC Twente
1-1
2023-11-05 14:30
NEC Nijmegen - FC Volendam
3-3
2023-11-05 14:30
PEC Zwolle
- Fortuna Sittard
2-0
2023-11-05 16:45
Ajax
- SC Heerenveen
4-1
2023-11-05 16:45
Sparta Rotterdam -
Almere City FC
1-2
Omgång 12
2023-11-10 20:00
Fortuna Sittard
- Heracles Almelo
4-1
2023-11-11 18:45
RKC Waalwijk -
Go Ahead Eagles
0-1
2023-11-11 20:00
FC Twente - NEC Nijmegen
3-3
2023-11-11 21:00
Vitesse -
SC Heerenveen
1-3
2023-11-12 12:15
PSV Eindhoven
- PEC Zwolle
4-0
2023-11-12 14:30
Almere City FC - Ajax
2-2
2023-11-12 14:30
FC Volendam -
Sparta Rotterdam
1-4
2023-11-12 16:45
Feyenoord
- AZ
1-0
2023-11-12 20:00
FC Utrecht - Excelsior
2-2
Omgång 13
2023-11-25 16:30
Excelsior -
Feyenoord
2-4
2023-11-25 18:45
FC Twente -
PSV Eindhoven
0-3
2023-11-25 18:45
SC Heerenveen
- Fortuna Sittard
3-0
2023-11-25 21:00
Ajax
- Vitesse
5-0
2023-11-25 21:00
PEC Zwolle -
RKC Waalwijk
1-2
2023-11-26 12:15
Almere City FC -
Heracles Almelo
0-5
2023-11-26 14:30
AZ
- FC Volendam
3-0
2023-11-26 14:30
NEC Nijmegen - Go Ahead Eagles
1-1
2023-11-26 16:45
Sparta Rotterdam -
FC Utrecht
1-2
Omgång 14
2023-12-01 20:00
SC Heerenveen
- Almere City FC
3-0
2023-12-02 18:45
FC Volendam -
PEC Zwolle
0-5
2023-12-02 20:00
Fortuna Sittard
- Vitesse
3-1
2023-12-02 20:00
RKC Waalwijk - Excelsior
2-2
2023-12-02 21:00
Heracles Almelo -
Sparta Rotterdam
0-1
2023-12-03 12:15
Feyenoord -
PSV Eindhoven
1-2
2023-12-03 14:30
Go Ahead Eagles -
FC Twente
1-3
2023-12-03 14:30
NEC Nijmegen -
Ajax
1-2
2023-12-03 16:45
FC Utrecht - AZ
1-1
Omgång 15
2023-12-07 18:45
PSV Eindhoven
- SC Heerenveen
2-0
2023-12-07 21:00
Feyenoord
- FC Volendam
3-1
2023-12-08 20:00
FC Twente
- Excelsior
4-2
2023-12-09 18:45
Ajax
- Sparta Rotterdam
2-1
2023-12-09 20:00
PEC Zwolle -
NEC Nijmegen
1-3
2023-12-09 21:00
AZ
- Almere City FC
4-1
2023-12-10 12:15
Go Ahead Eagles -
FC Utrecht
0-2
2023-12-10 14:30
Fortuna Sittard
- RKC Waalwijk
1-0
2023-12-10 16:45
Vitesse
- Heracles Almelo
2-0
Omgång 16
2023-12-15 20:00
NEC Nijmegen
- Fortuna Sittard
4-1
2023-12-16 16:30
FC Utrecht - RKC Waalwijk
1-1
2023-12-16 18:45
Excelsior - Go Ahead Eagles
1-1
2023-12-16 21:00
SC Heerenveen -
FC Volendam
1-2
2023-12-17 12:15
Almere City FC
- Vitesse
5-0
2023-12-17 14:30
Heracles Almelo -
Feyenoord
0-4
2023-12-17 14:30
Sparta Rotterdam - FC Twente
2-2
2023-12-17 16:45
Ajax - PEC Zwolle
2-2
2023-12-17 20:00
AZ -
PSV Eindhoven
0-4
Omgång 17
2024-01-12 20:00
RKC Waalwijk -
Heracles Almelo
1-2
2024-01-13 16:30
Fortuna Sittard -
Sparta Rotterdam
0-2
2024-01-13 18:45
FC Twente
- AZ
2-1
2024-01-13 20:00
PEC Zwolle - SC Heerenveen
2-2
2024-01-13 21:00
PSV Eindhoven
- Excelsior
3-1
2024-01-14 12:15
FC Volendam -
Almere City FC
0-1
2024-01-14 14:30
Go Ahead Eagles -
Ajax
2-3
2024-01-14 14:30
Vitesse - FC Utrecht
0-0
2024-01-14 16:45
Feyenoord - NEC Nijmegen
2-2
Omgång 18
2024-01-19 20:00
Excelsior
- SC Heerenveen
3-0
2024-01-20 16:30
NEC Nijmegen
- FC Twente
1-0
2024-01-20 18:45
Heracles Almelo - FC Volendam
1-1
2024-01-20 20:00
AZ - PEC Zwolle
2-2
2024-01-21 12:15
FC Utrecht - PSV Eindhoven
1-1
2024-01-21 14:30
Sparta Rotterdam -
Go Ahead Eagles
0-2
2024-01-21 14:30
Vitesse -
Feyenoord
1-2
2024-01-21 16:45
Ajax
- RKC Waalwijk
4-1
2024-01-24 18:45
Almere City FC - Fortuna Sittard
0-0
Omgång 19
2024-01-26 20:00
PEC Zwolle
- Vitesse
1-0
2024-01-27 18:45
PSV Eindhoven
- Almere City FC
2-0
2024-01-27 18:45
RKC Waalwijk - Sparta Rotterdam
1-1
2024-01-27 21:00
Excelsior - FC Utrecht
1-1
2024-01-27 21:00
Heracles Almelo -
Ajax
2-4
2024-01-28 12:15
SC Heerenveen - AZ
2-2
2024-01-28 14:30
Feyenoord - FC Twente
0-0
2024-01-28 14:30
Go Ahead Eagles - NEC Nijmegen
2-2
2024-01-28 16:45
FC Volendam -
Fortuna Sittard
0-1
Omgång 20
2024-02-02 20:00
Almere City FC
- Excelsior
2-1
2024-02-03 16:30
FC Twente
- RKC Waalwijk
3-0
2024-02-03 18:45
Fortuna Sittard - SC Heerenveen
3-3
2024-02-03 20:00
Ajax - PSV Eindhoven
1-1
2024-02-03 21:00
NEC Nijmegen
- Heracles Almelo
3-1
2024-02-04 12:15
Vitesse -
Go Ahead Eagles
0-2
2024-02-04 14:30
AZ -
Feyenoord
0-1
2024-02-04 14:30
FC Utrecht
- FC Volendam
4-2
2024-02-04 16:45
Sparta Rotterdam -
PEC Zwolle
0-2
Omgång 21
2024-02-09 20:00
RKC Waalwijk
- NEC Nijmegen
2-0
2024-02-10 18:45
Excelsior -
FC Twente
0-3
2024-02-10 20:00
Almere City FC - AZ
0-0
2024-02-10 21:00
Heracles Almelo
- Vitesse
3-2
2024-02-11 12:15
Go Ahead Eagles - PEC Zwolle
1-1
2024-02-11 14:30
FC Utrecht
- Fortuna Sittard
4-0
2024-02-11 14:30
SC Heerenveen
- Ajax
3-2
2024-02-11 16:45
FC Volendam -
PSV Eindhoven
1-5
2024-02-11 20:00
Feyenoord
- Sparta Rotterdam
2-0
Omgång 22
2024-02-16 20:00
PSV Eindhoven
- Heracles Almelo
2-0
2024-02-17 18:45
Fortuna Sittard -
AZ
1-2
2024-02-17 18:45
Sparta Rotterdam
- Excelsior
4-2
2024-02-17 21:00
PEC Zwolle -
Almere City FC
0-1
2024-02-17 21:00
SC Heerenveen -
Go Ahead Eagles
0-2
2024-02-18 12:15
FC Twente -
FC Utrecht
0-1
2024-02-18 14:30
Ajax - NEC Nijmegen
2-2
2024-02-18 14:30
Vitesse - FC Volendam
1-1
2024-02-18 16:45
Feyenoord
- RKC Waalwijk
1-0
Omgång 23
2024-02-23 20:00
FC Utrecht
- Heracles Almelo
1-0
2024-02-24 18:45
RKC Waalwijk -
Fortuna Sittard
0-1
2024-02-24 20:00
PEC Zwolle -
PSV Eindhoven
1-7
2024-02-24 21:00
NEC Nijmegen
- Sparta Rotterdam
2-0
2024-02-25 12:15
Excelsior -
Vitesse
1-2
2024-02-25 14:30
Almere City FC -
Feyenoord
0-2
2024-02-25 14:30
FC Twente
- Go Ahead Eagles
3-0
2024-02-25 16:45
AZ
- Ajax
2-0
2024-02-25 20:00
FC Volendam -
SC Heerenveen
0-4
Omgång 24
2024-03-01 20:00
FC Volendam -
NEC Nijmegen
2-5
2024-03-02 18:45
Go Ahead Eagles
- RKC Waalwijk
1-0
2024-03-02 20:00
Vitesse -
FC Twente
1-2
2024-03-02 21:00
Sparta Rotterdam - AZ
1-1
2024-03-03 12:15
Ajax
- FC Utrecht
2-0
2024-03-03 14:30
PSV Eindhoven - Feyenoord
2-2
2024-03-03 14:30
SC Heerenveen
- PEC Zwolle
2-0
2024-03-03 16:45
Fortuna Sittard
- Excelsior
5-2
2024-03-03 20:00
Heracles Almelo - Almere City FC
2-2
Omgång 25
2024-03-08 20:00
Go Ahead Eagles -
PSV Eindhoven
0-1
2024-03-09 18:45
FC Twente
- Sparta Rotterdam
2-1
2024-03-09 20:00
Almere City FC - FC Utrecht
1-1
2024-03-09 21:00
RKC Waalwijk
- Vitesse
3-1
2024-03-10 12:15
AZ
- Excelsior
4-0
2024-03-10 14:30
Ajax - Fortuna Sittard
2-2
2024-03-10 14:30
PEC Zwolle - FC Volendam
1-1
2024-03-10 16:45
NEC Nijmegen
- SC Heerenveen
2-0
2024-03-10 20:00
Feyenoord
- Heracles Almelo
3-0
Omgång 26
2024-03-15 20:00
Heracles Almelo
- Go Ahead Eagles
2-0
2024-03-16 18:45
Fortuna Sittard
- PEC Zwolle
3-1
2024-03-16 20:00
Excelsior - RKC Waalwijk
1-1
2024-03-16 21:00
Vitesse - Almere City FC
1-1
2024-03-17 12:15
FC Volendam -
AZ
0-4
2024-03-17 14:30
FC Utrecht
- NEC Nijmegen
1-0
2024-03-17 14:30
SC Heerenveen -
Feyenoord
2-3
2024-03-17 16:45
Sparta Rotterdam - Ajax
2-2
2024-03-17 20:00
PSV Eindhoven
- FC Twente
1-0
Omgång 27
2024-03-30 16:30
NEC Nijmegen - PSV Eindhoven
2024-03-30 18:45
Sparta Rotterdam - Fortuna Sittard
2024-03-30 20:00
Go Ahead Eagles - Excelsior
2024-03-30 20:00
RKC Waalwijk - SC Heerenveen
2024-03-30 21:00
AZ - Vitesse
2024-03-31 12:15
PEC Zwolle - Ajax
2024-03-31 14:30
FC Twente - Heracles Almelo
2024-03-31 14:30
Feyenoord - FC Utrecht
2024-03-31 16:45
Almere City FC - FC Volendam
Omgång 28
2024-04-02 18:45
Vitesse - Sparta Rotterdam
2024-04-02 20:00
Excelsior - PSV Eindhoven
2024-04-02 21:00
Fortuna Sittard - NEC Nijmegen
2024-04-03 18:45
Heracles Almelo - AZ
2024-04-03 20:00
FC Utrecht - PEC Zwolle
2024-04-03 21:00
SC Heerenveen - FC Twente
2024-04-04 18:45
FC Volendam - Feyenoord
2024-04-04 20:00
RKC Waalwijk - Almere City FC
2024-04-04 21:00
Ajax - Go Ahead Eagles
Omgång 29
2024-04-06 16:30
Sparta Rotterdam - Heracles Almelo
2024-04-06 18:45
PSV Eindhoven - AZ
2024-04-06 20:00
PEC Zwolle - Excelsior
2024-04-06 21:00
FC Twente - Fortuna Sittard
2024-04-07 12:15
Vitesse - NEC Nijmegen
2024-04-07 14:30
Feyenoord - Ajax
2024-04-07 14:30
Go Ahead Eagles - Almere City FC
2024-04-07 16:45
FC Volendam - RKC Waalwijk
2024-04-07 20:00
SC Heerenveen - FC Utrecht
Omgång 30
2024-04-12 20:00
Excelsior - FC Volendam
2024-04-13 16:30
PSV Eindhoven - Vitesse
2024-04-13 18:45
AZ - RKC Waalwijk
2024-04-13 21:00
Almere City FC - Sparta Rotterdam
2024-04-14 12:15
Heracles Almelo - SC Heerenveen
2024-04-14 14:30
Fortuna Sittard - Feyenoord
2024-04-14 16:45
Ajax - FC Twente
2024-04-14 17:00
FC Utrecht - Go Ahead Eagles
2024-04-14 20:00
NEC Nijmegen - PEC Zwolle
Omgång 31
2024-04-24 18:45
FC Twente - Almere City FC
2024-04-24 21:00
Ajax - Excelsior
2024-04-25 18:45
SC Heerenveen - PSV Eindhoven
2024-04-25 21:00
Go Ahead Eagles - Feyenoord
2024-04-28 12:15
NEC Nijmegen - AZ
2024-04-28 12:15
PEC Zwolle - Heracles Almelo
2024-04-28 14:30
RKC Waalwijk - FC Utrecht
2024-04-28 14:30
Sparta Rotterdam - FC Volendam
2024-04-28 16:45
Vitesse - Fortuna Sittard
Omgång 32
2024-05-03 20:00
Almere City FC - SC Heerenveen
2024-05-03 20:00
Fortuna Sittard - Go Ahead Eagles
2024-05-05 12:15
Heracles Almelo - RKC Waalwijk
2024-05-05 12:15
PSV Eindhoven - Sparta Rotterdam
2024-05-05 14:30
FC Utrecht - Vitesse
2024-05-05 14:30
FC Volendam - Ajax
2024-05-05 16:45
AZ - FC Twente
2024-05-05 20:00
Feyenoord - PEC Zwolle
2024-05-06 20:00
Excelsior - NEC Nijmegen
Omgång 33
2024-05-12 16:45
Ajax - Almere City FC
2024-05-12 16:45
Excelsior - Heracles Almelo
2024-05-12 16:45
FC Twente - FC Volendam
2024-05-12 16:45
FC Utrecht - Sparta Rotterdam
2024-05-12 16:45
Fortuna Sittard - PSV Eindhoven
2024-05-12 16:45
Go Ahead Eagles - AZ
2024-05-12 16:45
NEC Nijmegen - Feyenoord
2024-05-12 16:45
RKC Waalwijk - PEC Zwolle
2024-05-12 16:45
SC Heerenveen - Vitesse
Omgång 34
2024-05-19 14:30
Almere City FC - NEC Nijmegen
2024-05-19 14:30
AZ - FC Utrecht
2024-05-19 14:30
FC Volendam - Go Ahead Eagles
2024-05-19 14:30
Feyenoord - Excelsior
2024-05-19 14:30
Heracles Almelo - Fortuna Sittard
2024-05-19 14:30
PEC Zwolle - FC Twente
2024-05-19 14:30
PSV Eindhoven - RKC Waalwijk
2024-05-19 14:30
Sparta Rotterdam - SC Heerenveen
2024-05-19 14:30
Vitesse - Ajax
Ansvarsfriskrivning:Data och information tillhandahålls enbart som informationsmaterial. Vi tar inte ansvar för eventuella felaktigheter i denna information.