Football > Russian Federation >  Premiere League - Regular Fixtures:CompleteUpcoming
Round / Complete
Round Date Event Result  
Round 1
  2019-07-12 19:00 Arsenal Tula - Dynamo Moskva 1-1
  2019-07-13 15:30 FC Ural Yekaterinburg - FC Ufa 3-2
  2019-07-13 18:00 Spartak Moskva - PFC Sochi 1-0
  2019-07-13 20:30 Rostov - FC Orenburg 2-1
  2019-07-14 15:30 Krylya Sovetov - CSKA Moskva 2-0
  2019-07-14 18:00 Zenit St.Petersburg - FC Tambov 2-1
  2019-07-14 20:30 FC Akhmat Grozny - Krasnodar 1-0
  2019-07-15 19:00 Lokomotiv Moskva - Rubin 1-1
Round 2
  2019-07-20 13:00 FC Ufa - Krasnodar 2-3
  2019-07-20 15:30 Krylya Sovetov - Arsenal Tula 2-3
  2019-07-20 18:00 CSKA Moskva - FC Orenburg 2-1
  2019-07-20 20:30 Rostov - Spartak Moskva 2-2
  2019-07-21 13:00 FC Ural Yekaterinburg - FC Akhmat Grozny 3-0
  2019-07-21 15:30 Lokomotiv Moskva - FC Tambov 2-1
  2019-07-21 18:00 Dynamo Moskva - Rubin 0-1
  2019-07-21 20:30 PFC Sochi - Zenit St.Petersburg 0-2
Round 3
  2019-07-26 19:00 Dynamo Moskva - FC Ural Yekaterinburg 2-0
  2019-07-27 13:00 FC Ufa - Krylya Sovetov 2-1
  2019-07-27 15:30 FC Tambov - Spartak Moskva 2-0
  2019-07-27 18:00 Krasnodar - PFC Sochi 3-0
  2019-07-28 13:00 FC Orenburg - Zenit St.Petersburg 0-2
  2019-07-28 15:30 Arsenal Tula - Rostov 2-3
  2019-07-28 18:00 CSKA Moskva - Lokomotiv Moskva 1-0
  2019-07-29 19:00 Rubin - FC Akhmat Grozny 1-0
Round 4
  2019-08-03 13:00 FC Ural Yekaterinburg - Rostov 2-2
  2019-08-03 15:30 Krylya Sovetov - Lokomotiv Moskva 1-2
  2019-08-03 18:00 Spartak Moskva - Dynamo Moskva 0-0
  2019-08-03 20:30 Zenit St.Petersburg - Krasnodar 1-1
  2019-08-04 15:30 FC Tambov - Arsenal Tula 0-1
  2019-08-04 18:00 Rubin - CSKA Moskva 0-1
  2019-08-04 20:30 PFC Sochi - FC Ufa 0-0
  2019-08-05 19:00 FC Akhmat Grozny - FC Orenburg 2-1
Round 5
  2019-08-10 13:00 FC Orenburg - FC Tambov 2-2
  2019-08-10 18:00 Dynamo Moskva - Zenit St.Petersburg 0-2
  2019-08-10 18:00 Krasnodar - Rubin 1-0
  2019-08-11 13:00 Arsenal Tula - FC Ufa 1-0
  2019-08-11 15:30 Lokomotiv Moskva - FC Ural Yekaterinburg 4-0
  2019-08-11 18:00 CSKA Moskva - PFC Sochi 0-0
  2019-08-11 20:30 FC Akhmat Grozny - Spartak Moskva 1-3
  2019-08-12 19:00 Rostov - Krylya Sovetov 1-0
Round 6
  2019-08-16 17:00 FC Orenburg - PFC Sochi 1-1
  2019-08-17 13:00 FC Ural Yekaterinburg - Krylya Sovetov 1-3
  2019-08-17 15:30 FC Tambov - Krasnodar 0-2
  2019-08-17 18:00 Zenit St.Petersburg - FC Akhmat Grozny 0-0
  2019-08-18 13:00 Rubin - Arsenal Tula 1-0
  2019-08-18 15:30 FC Ufa - Rostov 2-0
  2019-08-18 18:00 Dynamo Moskva - Lokomotiv Moskva 1-2
  2019-08-19 19:00 Spartak Moskva - CSKA Moskva 2-1
Round 7
  2019-08-24 13:00 FC Tambov - Dynamo Moskva 0-2
  2019-08-24 15:30 FC Ufa - Zenit St.Petersburg 1-0
  2019-08-24 18:00 Krasnodar - Lokomotiv Moskva 1-1
  2019-08-25 15:30 CSKA Moskva - FC Akhmat Grozny 3-0
  2019-08-25 18:00 Krylya Sovetov - Spartak Moskva 1-2
  2019-08-25 18:00 Rostov - Rubin 2-1
  2019-08-25 20:30 Arsenal Tula - FC Orenburg 2-1
  2019-08-26 17:00 FC Ural Yekaterinburg - PFC Sochi 3-1
Round 8
  2019-08-30 19:00 Krylya Sovetov - Dynamo Moskva 0-0
  2019-08-31 10:30 FC Ufa - FC Orenburg 1-2
  2019-08-31 13:00 Rubin - PFC Sochi 0-3
  2019-08-31 15:30 Lokomotiv Moskva - Rostov 1-2
  2019-08-31 18:00 FC Akhmat Grozny - FC Tambov 1-1
  2019-09-01 13:00 FC Ural Yekaterinburg - Krasnodar 2-4
  2019-09-01 15:30 Arsenal Tula - CSKA Moskva 1-2
  2019-09-01 18:00 Spartak Moskva - Zenit St.Petersburg 0-1
Round 9
  2019-09-13 19:00 Zenit St.Petersburg - Arsenal Tula 3-1
  2019-09-14 15:30 Spartak Moskva - FC Ural Yekaterinburg 1-2
  2019-09-14 18:00 PFC Sochi - Lokomotiv Moskva 0-1
  2019-09-15 13:00 FC Orenburg - Rubin 2-1
  2019-09-15 15:30 FC Tambov - CSKA Moskva 0-2
  2019-09-15 18:00 Krasnodar - Krylya Sovetov 4-2
  2019-09-16 19:00 Dynamo Moskva - FC Ufa 0-0
  2019-09-16 19:30 Rostov - FC Akhmat Grozny 2-1
Round 10
  2019-09-20 16:30 FC Ufa - Spartak Moskva 1-0
  2019-09-21 13:00 FC Akhmat Grozny - Krylya Sovetov 1-1
  2019-09-21 18:00 FC Tambov - Rostov 2-1
  2019-09-21 18:00 Zenit St.Petersburg - Rubin 5-0
  2019-09-22 10:30 FC Orenburg - Lokomotiv Moskva 2-3
  2019-09-22 13:00 Dynamo Moskva - PFC Sochi 2-3
  2019-09-22 15:30 Arsenal Tula - FC Ural Yekaterinburg 1-1
  2019-09-22 18:00 CSKA Moskva - Krasnodar 3-2
Round 11
  2019-09-28 13:00 Krylya Sovetov - FC Tambov 2-0
  2019-09-28 15:30 Rostov - Dynamo Moskva 3-0
  2019-09-28 18:00 Lokomotiv Moskva - Zenit St.Petersburg 1-0
  2019-09-29 10:30 FC Ural Yekaterinburg - CSKA Moskva 0-3
  2019-09-29 13:00 Rubin - FC Ufa 0-0
  2019-09-29 15:30 Spartak Moskva - FC Orenburg 1-0
  2019-09-29 18:00 Krasnodar - Arsenal Tula 2-0
  2019-09-30 18:30 PFC Sochi - FC Akhmat Grozny 2-0
Round 12
  2019-10-05 10:30 FC Ufa - FC Akhmat Grozny 0-1
  2019-10-05 13:00 FC Orenburg - Dynamo Moskva 2-0
  2019-10-05 15:30 Rubin - FC Tambov 2-1
  2019-10-05 18:00 PFC Sochi - Krylya Sovetov 0-2
  2019-10-06 10:30 FC Ural Yekaterinburg - Zenit St.Petersburg 1-3
  2019-10-06 13:00 Lokomotiv Moskva - Arsenal Tula 2-1
  2019-10-06 15:30 CSKA Moskva - Rostov 1-3
  2019-10-06 18:00 Krasnodar - Spartak Moskva 2-1
Round 13
  2019-10-18 18:30 FC Akhmat Grozny - Lokomotiv Moskva    
  2019-10-19 13:00 FC Tambov - FC Ural Yekaterinburg    
  2019-10-19 15:30 Spartak Moskva - Rubin    
  2019-10-19 18:00 Zenit St.Petersburg - Rostov    
  2019-10-20 10:30 FC Orenburg - Krylya Sovetov    
  2019-10-20 13:00 FC Ufa - CSKA Moskva    
  2019-10-20 15:30 Arsenal Tula - PFC Sochi    
  2019-10-20 18:00 Dynamo Moskva - Krasnodar    
Round 14
  2019-10-25 18:30 Rubin - FC Ural Yekaterinburg    
  2019-10-26 13:00 FC Tambov - FC Ufa    
  2019-10-26 15:30 FC Akhmat Grozny - Arsenal Tula    
  2019-10-26 18:00 Rostov - PFC Sochi    
  2019-10-27 10:00 Krylya Sovetov - Zenit St.Petersburg    
  2019-10-27 12:00 CSKA Moskva - Dynamo Moskva    
  2019-10-27 14:30 Krasnodar - FC Orenburg    
  2019-10-27 17:00 Lokomotiv Moskva - Spartak Moskva    
Round 15
  2019-11-02 10:30 FC Ufa - Lokomotiv Moskva    
  2019-11-02 12:00 Dynamo Moskva - FC Akhmat Grozny    
  2019-11-02 14:30 PFC Sochi - FC Tambov    
  2019-11-02 17:00 Zenit St.Petersburg - CSKA Moskva    
  2019-11-03 14:30 Krasnodar - Rostov    
  2019-11-04 12:00 FC Ural Yekaterinburg - FC Orenburg    
  2019-11-04 14:30 Krylya Sovetov - Rubin    
  2019-11-04 17:00 Spartak Moskva - Arsenal Tula    
Round 16
  2019-11-10 12:00 Arsenal Tula - Zenit St.Petersburg    
  2019-11-10 12:00 FC Akhmat Grozny - FC Ural Yekaterinburg    
  2019-11-10 12:00 FC Orenburg - FC Ufa    
  2019-11-10 12:00 Lokomotiv Moskva - Krasnodar    
  2019-11-10 12:00 PFC Sochi - CSKA Moskva    
  2019-11-10 12:00 Rostov - FC Tambov    
  2019-11-10 12:00 Rubin - Dynamo Moskva    
  2019-11-10 12:00 Spartak Moskva - Krylya Sovetov    
Round 17
  2019-11-24 12:00 Arsenal Tula - Krasnodar    
  2019-11-24 12:00 CSKA Moskva - Krylya Sovetov    
  2019-11-24 12:00 Dynamo Moskva - Rostov    
  2019-11-24 12:00 FC Orenburg - FC Akhmat Grozny    
  2019-11-24 12:00 FC Tambov - Lokomotiv Moskva    
  2019-11-24 12:00 FC Ufa - PFC Sochi    
  2019-11-24 12:00 FC Ural Yekaterinburg - Spartak Moskva    
  2019-11-24 12:00 Rubin - Zenit St.Petersburg    
Round 18
  2019-12-01 12:00 CSKA Moskva - Arsenal Tula    
  2019-12-01 12:00 FC Akhmat Grozny - Rubin    
  2019-12-01 12:00 Krasnodar - FC Tambov    
  2019-12-01 12:00 Krylya Sovetov - FC Ufa    
  2019-12-01 12:00 Lokomotiv Moskva - Dynamo Moskva    
  2019-12-01 12:00 PFC Sochi - FC Orenburg    
  2019-12-01 12:00 Rostov - FC Ural Yekaterinburg    
  2019-12-01 12:00 Zenit St.Petersburg - Spartak Moskva    
Round 19
  2019-12-08 12:00 Arsenal Tula - Lokomotiv Moskva    
  2019-12-08 12:00 FC Akhmat Grozny - FC Ufa    
  2019-12-08 12:00 FC Tambov - FC Orenburg    
  2019-12-08 12:00 Krasnodar - CSKA Moskva    
  2019-12-08 12:00 Krylya Sovetov - FC Ural Yekaterinburg    
  2019-12-08 12:00 PFC Sochi - Rubin    
  2019-12-08 12:00 Spartak Moskva - Rostov    
  2019-12-08 12:00 Zenit St.Petersburg - Dynamo Moskva    
Round 20
  2020-03-01 12:00 CSKA Moskva - FC Ural Yekaterinburg    
  2020-03-01 12:00 Dynamo Moskva - Spartak Moskva    
  2020-03-01 12:00 FC Akhmat Grozny - Rostov    
  2020-03-01 12:00 FC Tambov - Rubin    
  2020-03-01 12:00 Krasnodar - FC Ufa    
  2020-03-01 12:00 Krylya Sovetov - FC Orenburg    
  2020-03-01 12:00 PFC Sochi - Arsenal Tula    
  2020-03-01 12:00 Zenit St.Petersburg - Lokomotiv Moskva    
Round 21
  2020-03-08 12:00 Dynamo Moskva - FC Tambov    
  2020-03-08 12:00 FC Orenburg - Arsenal Tula    
  2020-03-08 12:00 Lokomotiv Moskva - FC Akhmat Grozny    
  2020-03-08 12:00 PFC Sochi - FC Ural Yekaterinburg    
  2020-03-08 12:00 Rostov - CSKA Moskva    
  2020-03-08 12:00 Rubin - Krylya Sovetov    
  2020-03-08 12:00 Spartak Moskva - Krasnodar    
  2020-03-08 12:00 Zenit St.Petersburg - FC Ufa    
Round 22
  2020-03-15 12:00 Arsenal Tula - Rubin    
  2020-03-15 12:00 CSKA Moskva - FC Ufa    
  2020-03-15 12:00 FC Akhmat Grozny - Dynamo Moskva    
  2020-03-15 12:00 FC Orenburg - Spartak Moskva    
  2020-03-15 12:00 FC Tambov - Krylya Sovetov    
  2020-03-15 12:00 PFC Sochi - Krasnodar    
  2020-03-15 12:00 Rostov - Lokomotiv Moskva    
  2020-03-15 12:00 Zenit St.Petersburg - FC Ural Yekaterinburg    
Round 23
  2020-03-22 12:00 Arsenal Tula - Spartak Moskva    
  2020-03-22 12:00 CSKA Moskva - Zenit St.Petersburg    
  2020-03-22 12:00 FC Ufa - FC Tambov    
  2020-03-22 12:00 FC Ural Yekaterinburg - Rubin    
  2020-03-22 12:00 Krasnodar - Dynamo Moskva    
  2020-03-22 12:00 Krylya Sovetov - FC Akhmat Grozny    
  2020-03-22 12:00 Lokomotiv Moskva - FC Orenburg    
  2020-03-22 12:00 PFC Sochi - Rostov    
Round 24
  2020-04-05 12:00 Dynamo Moskva - CSKA Moskva    
  2020-04-05 12:00 FC Akhmat Grozny - PFC Sochi    
  2020-04-05 12:00 FC Orenburg - Krasnodar    
  2020-04-05 12:00 FC Ural Yekaterinburg - FC Tambov    
  2020-04-05 12:00 Rostov - Arsenal Tula    
  2020-04-05 12:00 Rubin - Lokomotiv Moskva    
  2020-04-05 12:00 Spartak Moskva - FC Ufa    
  2020-04-05 12:00 Zenit St.Petersburg - Krylya Sovetov    
Round 25
  2020-04-12 12:00 Arsenal Tula - FC Akhmat Grozny    
  2020-04-12 12:00 CSKA Moskva - Spartak Moskva    
  2020-04-12 12:00 FC Orenburg - FC Ural Yekaterinburg    
  2020-04-12 12:00 FC Tambov - Zenit St.Petersburg    
  2020-04-12 12:00 FC Ufa - Rubin    
  2020-04-12 12:00 Lokomotiv Moskva - Krylya Sovetov    
  2020-04-12 12:00 PFC Sochi - Dynamo Moskva    
  2020-04-12 12:00 Rostov - Krasnodar    
Round 26
  2020-04-19 12:00 Dynamo Moskva - Arsenal Tula    
  2020-04-19 12:00 FC Akhmat Grozny - CSKA Moskva    
  2020-04-19 12:00 FC Ufa - FC Ural Yekaterinburg    
  2020-04-19 12:00 Krasnodar - Zenit St.Petersburg    
  2020-04-19 12:00 Krylya Sovetov - Rostov    
  2020-04-19 12:00 Lokomotiv Moskva - PFC Sochi    
  2020-04-19 12:00 Rubin - FC Orenburg    
  2020-04-19 12:00 Spartak Moskva - FC Tambov    
Round 27
  2020-04-26 12:00 Arsenal Tula - Krylya Sovetov    
  2020-04-26 12:00 FC Orenburg - CSKA Moskva    
  2020-04-26 12:00 FC Tambov - FC Akhmat Grozny    
  2020-04-26 12:00 FC Ural Yekaterinburg - Dynamo Moskva    
  2020-04-26 12:00 Rostov - FC Ufa    
  2020-04-26 12:00 Rubin - Krasnodar    
  2020-04-26 12:00 Spartak Moskva - Lokomotiv Moskva    
  2020-04-26 12:00 Zenit St.Petersburg - PFC Sochi    
Round 28
  2020-05-03 12:00 Arsenal Tula - FC Tambov    
  2020-05-03 12:00 CSKA Moskva - Rubin    
  2020-05-03 12:00 Dynamo Moskva - Krylya Sovetov    
  2020-05-03 12:00 FC Akhmat Grozny - Zenit St.Petersburg    
  2020-05-03 12:00 FC Orenburg - Rostov    
  2020-05-03 12:00 Krasnodar - FC Ural Yekaterinburg    
  2020-05-03 12:00 Lokomotiv Moskva - FC Ufa    
  2020-05-03 12:00 PFC Sochi - Spartak Moskva    
Round 29
  2020-05-10 12:00 FC Tambov - PFC Sochi    
  2020-05-10 12:00 FC Ufa - Dynamo Moskva    
  2020-05-10 12:00 FC Ural Yekaterinburg - Arsenal Tula    
  2020-05-10 12:00 Krylya Sovetov - Krasnodar    
  2020-05-10 12:00 Lokomotiv Moskva - CSKA Moskva    
  2020-05-10 12:00 Rubin - Rostov    
  2020-05-10 12:00 Spartak Moskva - FC Akhmat Grozny    
  2020-05-10 12:00 Zenit St.Petersburg - FC Orenburg    
Round 30
  2020-05-17 12:00 CSKA Moskva - FC Tambov    
  2020-05-17 12:00 Dynamo Moskva - FC Orenburg    
  2020-05-17 12:00 FC Ufa - Arsenal Tula    
  2020-05-17 12:00 FC Ural Yekaterinburg - Lokomotiv Moskva    
  2020-05-17 12:00 Krasnodar - FC Akhmat Grozny    
  2020-05-17 12:00 Krylya Sovetov - PFC Sochi    
  2020-05-17 12:00 Rostov - Zenit St.Petersburg    
  2020-05-17 12:00 Rubin - Spartak Moskva    

Disclaimer:Data and information is provided for informational purposes only. We accept no responsibilty for the correctness of this information.
Powered by
Score24.com